Zakomponovanie Touch ID pod obrazovku iPhonu je často skloňovanou témou posledných rokov. Niektoré predpoklady mohli naznačovať, že sa tejto novinky dočkáme už v prípade iPhonu 14 alebo 15. Jeden z popredných analytikov, ktorým je Ming-Chi Kuo však na to má iný názor.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 prinesie Face ID pod obrazovkou. O výrobu sa postará Samsung

Podľa Kua je nepravdepodobné, že by spoločnosť Apple v najbližších dvoch rokoch vydala modely iPhonov s Touch ID pod displejom. Pôvodne sa vo svojej správe domnieval, že by sme sa technológie mohli dočkať v druhej polovici roka 2023. Svoje tvrdenie teraz mierne poopravil v príspevku na Twitteri pričom sa domnieva, že iPhone so skenerom odtlačkov prstov pod obrazovkou je aspoň dva roky ďaleko.

K tomuto tvrdeniu ho priviedol fakt, že Apple len nedávno sprístupnilo podporu pre Face ID s rúškom, čo v mnohých prípadoch uľahčuje prácu s odomykaním iPhonu. Toto biometrické zabezpečenie sa tak stane poprednou technológiou najbližších generácií.

Touch ID pod displejom by bolo užitočné v prípade, ak by Face ID nefungovalo s podporou odomykania cez rúško. Niektoré odhady naznačujú aj na implementáciu Touch ID do tlačidla pre uzamykanie, rovnako ako v prípade iPadov. Čo si myslíte vy? Prijali by ste v budúcich generáciách iPhonov opätovné zavedenie funkcie Touch ID? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -