Možno sa zdá bizarné hovoriť o iPhonoch 15, hlavne keď sme sa ešte stále nedočkali novej modelovej rady z s poradovým číslom 14. Budúcoročné telefóny by sa ale mohli dočkať výrazného vylepšenia. Najnovšie informácie naznačujú, že Samsung Display vyvíja novú technológiu, vďaka ktorej bude možné skryť senzor Face ID pod displejom.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako na iPhone nastaviť Face ID, aby ste ho mohli odomkyať a platiť cez Apple Pay s rúškom na tvári?

Zatiaľ čo predpoklady naznačujú, že tohtoročný iPhone 14 Pro bude mať výrez v tvare „Notch + Pill“, v prípade nasledujúcich modelov by mala doraziť vítaná zmena. Apple plánuje zakomponovanie Face ID pod pod displejom, čo by spôsobovalo oveľa celistvejší vzhľad obrazovky. Výrez by tak ostal iba pre prednú kameru.

Vďaka novej technológii by boli snímače Face ID voľným okom neviditeľné, podobne ako skrytá kamera pod displejom na smartfóne Galaxy Z Fold3. Tu je však nutné vyriešiť otázku dostatočného zabezpečenia v rámci rozpoznávania tváre a jej bezchybné fungovanie. Z Fold3 je v tejto otázke totiž kvalitatívne na nižšej úrovni, voči čomu bude mať Apple určite výhrady.

Face ID
Zdroj: Apple

Samsung údajne na vývoji tejto technológie spolupracuje s kanadskou spoločnosťou OTI Lumionics. Ak všetko pôjde podľa plánu, túto novinku by mal najprv Samsung implementovať vo vlastnom portfóliu zariadení, pričom prvým adeptom sa podľa všetkého stane Galaxy Z Fold5. Následne by mal na rad prísť iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max.

O obdobnej technológii sa v prípade iPhonov hovorí už dlhšie. Predpoklady analytikov poukazujú na jej predstavenie v roku 2023, čo sa zhoduje s novou správou z dodávateľského reťazca.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -