Nový modelový rad iPhonov 14 tu máme už o niekoľko dní, no predpoklady o jeho špecifikáciách sa stále hromadia. Podľa aktualizovanej prognózy portálu TrendForce sa iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max môžu začať predávať so zvýšenou kapacitou úložiska. Namiesto doterajšej začiatočnej hranice 128 GB by sme sa v v prípade dvojice prémiových modelov mohli dočkať až 256 GB úložiska v základe.

Prečítajte si tiež  Apple možno softvérovo upraví výrez v displeji pre iPhone 14 Pro. Bolo by to skvelé riešenie

Tento krok spoločnosti Apple by sa spájal s predpokladom, ktorý hovorí o zvyšovaní ceny nových modelov iPhonu. Podľa známeho analytika Ming-Chi Kuoa by mali ceny nových smartfónov stúpnuť v priemere o 10-15%. Zvýšenie základnej možnosti úložiska by v tomto prípade predstavovalo celkom dobrú kompenzáciu. Oficiálne potvrdené však zatiaľ samozrejme nie je nič.

Ak by sa tieto predpoklady naplnili, dvojica prémiových iPhonov by disponovala možnosťami úložiska vo forme 256 GB, 512 GB a 1TB. Základné 128 GB úložisko bude naďalej dostupné pre modely iPhone 14 a iPhone 14 Max, ktorý nahradí doterajšieho člena portfólia, ktorým bol iPhone mini.

iPhone 14, iPhone 14 Plus / Max, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max
Zdroj: EverythingApplePro

Ako bude vyzerať kompletný line-up nových iPhonv z radu 14 sa dozvieme už budúci týždeň, konkrétne 7. septembra na jesennom Apple Evente. Ak sa chcete dozvedieť viac o nadchádzajúcich jablkových smartfónoch, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky doterajšie novinky a vychytávky týkajúce sa iPhonu 14.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -