Nový modelový rad iPhonov 14 tu máme už o niekoľko dní, no predpoklady o jeho špecifikáciách sa stále hromadia. Podľa aktualizovanej prognózy portálu TrendForce sa iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max môžu začať predávať so zvýšenou kapacitou úložiska. Namiesto doterajšej začiatočnej hranice 128 GB by sme sa v v prípade dvojice prémiových modelov mohli dočkať až 256 GB úložiska v základe.

Tento krok spoločnosti Apple by sa spájal s predpokladom, ktorý hovorí o zvyšovaní ceny nových modelov iPhonu. Podľa známeho analytika Ming-Chi Kuoa by mali ceny nových smartfónov stúpnuť v priemere o 10-15%. Zvýšenie základnej možnosti úložiska by v tomto prípade predstavovalo celkom dobrú kompenzáciu. Oficiálne potvrdené však zatiaľ samozrejme nie je nič.

- Reklama -

Ak by sa tieto predpoklady naplnili, dvojica prémiových iPhonov by disponovala možnosťami úložiska vo forme 256 GB, 512 GB a 1TB. Základné 128 GB úložisko bude naďalej dostupné pre modely iPhone 14 a iPhone 14 Max, ktorý nahradí doterajšieho člena portfólia, ktorým bol iPhone mini.

iPhone 14, iPhone 14 Plus / Max, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max
Zdroj: EverythingApplePro

Ako bude vyzerať kompletný line-up nových iPhonv z radu 14 sa dozvieme už budúci týždeň, konkrétne 7. septembra na jesennom Apple Evente. Ak sa chcete dozvedieť viac o nadchádzajúcich jablkových smartfónoch, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky doterajšie novinky a vychytávky týkajúce sa iPhonu 14.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -