Odkedy sa na internete objavili prvé úniky súvisiace s dvojitým priestrelom displeja pri iPhone 14, mnohým ľuďom toto riešenie nebolo pochuti. Ako sa však zdá, všetko môže byť napokon úplne ináč. Technologický gigant vraj plánuje využiť princíp z MacBooku Pro 14″ / 16″, aby z dvoch výrezov urobil jeden celistvý kus. Prepracovaný dizajn by sa dal navyše obohatiť o dodatočné funkcie.

O tejto zmene nás ako prvý informoval Mark Gurman z agentúry Bloomberg. Podľa jeho zdrojov Apple zapracovalo na tom, aby iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max pôsobili na používateľa o čosi uhladenejším dojmom.

Dva samostatné výrezy sú predsa dosť výrazné a ťahajú oči. Akonáhle by bol iba jeden (spojením oboch výrezov), mohlo by to pôsobiť elegantnejšie.

iPhone 14 Pro výrez
Zdroj: 9to5mac

Na všetko sa má využiť jednoduchý softvérový trik, v rámci ktorého Apple spojí dva hardvérové výrezy do jedného. Medzi „pilulkou a kruhom“ jednoducho vypne sériu pixelov, čím z dvoch priestrelov urobí len jeden. A keďže bude mať iPhone 14 Pro kvalitný OLED displej, čierna farba splynie s okolím a bude pôsobiť prirodzene.

Takto by sa dal celistvý výrez využiť v praxi

iPhone 14 Pro výrez
Zdroj: 9to5mac

Samozrejme, v súčasnosti nedokážeme tento únik overiť a taktiež nevieme povedať, či bude možné používať viacero variantov výrezu. Používateľ by si teoreticky mohol sám zvoliť, či chce dva priestrely bez vypnutých pixelov, alebo len jeden priestrel s vypnutými pixelmi.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

Do priestoru medzi senzormi pre Face ID a prednou kamerou by sa navyše mohli schovať indikátory, ktoré nám naznačujú, že máme zapnutý mikrofón alebo fotoaparát. Ide o drobnú zelenú a oranžovú ikonu.

Pozrite si rendery a dajte nám vedieť do komentára, či sa vám toto riešenie páči alebo nie. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -