Spojené štáty, Veľká Británia a ďalších 16 krajín sa dohodli na prijatí opatrení na zabezpečenie umelej inteligencie už pri jej návrhu. V dokumente, ktorý je považovaný za základný rámec zásad americká Agentúra pre kybernetickú bezpečnosť a bezpečnosť infraštruktúry (CISA) uviedla, že ide o dôležitý prvý krok pri vývoji AI.

Agentúrou Reuters bolo zverejnené 20-stranové vyhlásenie, v ktorom 18 krajín súhlasilo, že spoločnosti, ktoré vyvíjajú a používajú umelú inteligenciu, musia postupovať pri návrhoch a implementácii tak, aby bola chránená pred zneužitím zákazníkov a verejnosti.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Umelá inteligencia vzbudzuje v Európe obavy 

Riaditeľka CISA Jen Easterlyová povedala, že je dôležité, aby krajiny uznali, že vývoj umelej inteligencie si vyžaduje bezpečnostne orientovaný prístup a reguláciu. Na pridanie sa k iniciatíve boli prizvané aj ďalšie krajiny.

Medzi ďalšie krajiny, ktoré sa zaviazali k dodržiavaniu tohto štandardu patrí napríklad Nemecko, Taliansko, Česká republika, Estónsko, Poľsko, Austrália, Čile, Izrael, Nigéria či Singapur. Slovensko tu však zatiaľ budete hľadať márne.

Európa je lídrom v tejto oblasti, o čom svedčí aj vytváranie osobitných zákonov, ktoré by upravovali vývoj a spustenie nových systémov umelej inteligencie.

To by zahŕňalo zákonnú požiadavku, aby spoločnosti robili pravidelné bezpečnostné testy na zistenie možných zraniteľností.

Dohoda sa bude vzťahovať aj na spoločnosť Apple

Ako už iste viete, Apple sa tiež zameriava na generatívnu umelú inteligenciu, ktorá umožňuje vytvárať nový obsah a riešiť problémy na základe existujúcich dát.

Jednou z najväčších oblastí, v ktorej sa to prejaví je Siri. Hlasová asistentka bude inteligentnejšia a lepšie integrovaná s operačnými systémami.

Apple údajne pracuje na tom, aby Siri lepšie spolupracovala s natívnymi aplikáciami ako napríklad Správy, čo umožní používateľom vytvárať vety a reakcie na správy viac automatizovaným spôsobom.

Prečítajte si tiež  Umelá inteligencia v rámci iOS 18 bude unikátnym projektom. Chváli ju aj samotné vedenie Apple
Loopi
REKLAMA

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -