Apple má pre svoje operačné systémy budúcej generácie naozaj veľké plány. Na iOS 18, macOS 15, watchOS 11 a tvOS 18 totiž dorazia zásadné funkcie využívajúce prvky umelej inteligencie.

Apple sa zameriava na generatívnu umelú inteligenciu, ktorá umožňuje vytvárať nový obsah a riešiť problémy na základe existujúcich dát. Jednou z najäčších oblastí, v ktorej sa to prejaví je hlasový asistent Siri. Hlasová asistentka bude inteligentnejšia a lepšie integrovaná s operačnými systémami.

Apple údajne pracuje na tom, aby Siri lepšie spolupracovala s natívnymi aplikáciami ako napríklad Správy, čo umožní používateľom vytvárať vety a reakcie na správy viac automatizovaným spôsobom.

Apple sľubuje revolúciu pre svoj ekosystém

Okrem toho by Siri mohla pomáhať pri vytváraní playlistov Apple Music a pri používaní produktívnych aplikácií, ako sú Pages a Keynote, napríklad pri písaní a tvorbe prezentácií s pomocou AI.

Apple plánuje investovať do výskumu umelej inteligencie ohromnú 1 miliardu dolárov ročne, pričom sa projektom zaoberajú niektorí z najvyšších manažérov spoločnosti. Gigant z Cupertina sa týmto spôsobom chce dohnať Google a OpenAI.

Podľa vyskoko postavených členov výboru spolčnosti Apple sa jedná o jeden z najzásadnejších projektov od čias prvého iPhonu. Všetky budúce jablkové systémy, no predovšetkým iOS 18 a iPadOS 18 by mali byť revolučné v porovnaní s aktualizáciami z posledných rokov.

Apple vraj pristupuje k vývoju softvéru veľmi opatrne, pretože na finálnom výsledku naozaj záleží. Oficiálne informácie o tom, ako chce Apple naložiť v otázke umelej inteligencie by sme sa mali dozvedieť v júni 2024, kedy prebehne konferencia WWDC. Nechajme sa teda prekvapiť, snáď to bude stáť za to!

Prečítajte si tiež  iPhone 16 dostane s iOS 18 revolučnú novinku. Pripravte sa na príchod umelej inteligencie

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -