Spoločnosť Apple pokračuje v pravidelnom vydávaní aktualizácií systému iOS 17, no okrem toho sa začínajú objavovať aj prvé kódy systému budúcej generácie. iOS 18 sľubuje obrovské zmeny a to hlavne v prípade použitia prvkov umelej inteligencie. V zdrojovom kóde sa však objavili detaily aj o ďalšej prekvapivej novinke, ktorá sa týka modelového radu iPhone 16.

Očakávaný iOS 18 by sa podľa doterajších zvyklostí mal objaviť v prvej verejnej beta verzii až v júni 2024. Portálu MacRumors sa však podarilo získať informácie o jeho prvých vývojových verziách a hardvéri, ktorý sa v kóde spomína. Operačný systém s kódovým označením “Crystal” odkazuje na štyri nevydané modely iPhonu.

Apple chystá nový čip pre celý rad iPhonu 16

Aj keď sa pôvodne šepkalo, že by Apple mohol predstaviť špeciálny model iPhone 16 Ultra, zdrojový kód iOS 18 to zatiaľ nepotvrdil.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Hoci je teoreticky možné, že by ďalší model mohol patriť pod identifikátor zariadenia “D94”, takéto zariadenie by pravdepodobne používalo samostatný identifikátor, aby sa jasne odlišilo od hardvéru ostatných konfigurácií.

iPhone 16 možný dizajn zadných kamerových modulov
iPhone 16 možný dizajn zadných kamerových modulov (Foto: Macrumors)

Pre súčasný iPhone 15 Pro Max vytvorila spoločnosť Apple alternatívnu verziu s identifikátorom zariadenia “D84S” na použitie pri vlastnom testovaní modemu 5G.

Písmeno “S” v “D84S” pravdepodobne znamenalo “Sinope”, čo je kódové označenie projektu pre interný 5G modem spoločnosti Apple. Toto zariadenie sa však nikdy nedostalo z testovacích fáz.

Nový kód operačného systému naznačuje, že celý rad iPhone 16 bude používať nový čip s interným označením t8140 – Tahiti, ktorý Apple bude marketingovo nazývať ako A18.

Najväčšou novinkou však bude to, že tento čip by sa nemal objaviť iba v modeloch 15 Pro a 15 Pro Max, ale aj v dvojici základných iPhonov 16.

čip A17 Pro
Zdroj: Apple

Hoci operačný systém naznačuje použitie rovnakého čipu pre celý rad iPhone 16, spoločnosť Apple sa zrejme rozhodne odlíšiť čipy použité na rôznych úrovniach iPhonov, napríklad použitím značky A18 a A18 Pro.

To by súhlasilo s iniciatívou odlišovania základných modelov a Pro verzií naprieč celým spektrom jablkových zariadení.

Podľa doterajších zdrojov by mali iPhone 16 a iPhone 16 Plus používať úplne nový čip, namiesto „zdedeného“ procesora, ktorý sa nachádza v súčasných prémiových verziách iPhonu.

Ak vás zaujímajú všetky doterajšie informácie a predpoklady týkajúce sa budúceho modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom pravidelne aktualizujeme všetky novinky.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 prinesie len minimálne zmeny. Skutočná sila sa bude ukrývať v iOS 18

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -