Apple sa v tomto roku postaral o niekoľko zaujímavých vychytávok pre iPhony, ktoré opäť posunuli základné modely o úroveň vyššie. Hoci sa v budúcej generácii očakáva príchod niekoľkých zmien, iPhone 16 sa od svojho súčasného náprotivku nebude príliš odlišovať.

Gigant z Cupertina sa už dlhšie snaží raziť cestu rozdielov medzi základnými a Pro verziami naprieč celou ponukou produktov. Podobný prípad by sa mal týkať aj základného iPhonu 16, ktorý bude takmer na nerozoznanie od nedávno predstavenej pätnástky. Tento scenár možno prirovnať k minuloročnému iPhonu 14, ktorý sa postaral len o minimum inovácií.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Skutočná pozornosť bude upriamená na iOS 18

Ako každú sezónu, aj v roku 2024 sa dočkáme nového čipu z rodiny „A Bionic“ a tiež určitých výkonnostných úprav. Čo sa týka dizajnu, malo by ísť o rovnakú pesničku ako tento rok.

Spoločnosť Apple však pracuje na svojej tajnej zbrani, ktorá prinesie úplne nové možnosti v softvérovej kategórii. Postará sa o nich nadupaný iOS 18.

iOS 18 Siri
Zdroj: Apple / Macrumors (úprava redakcie)

Azda najočakávanejšou vychytávkou bude zakomponovanie vlastnej umelej inteligencie, ktorú chce jablková spoločnosť kombinovať s hlasovou asistentkou Siri.

V našich končinách sa síce jedná o veľmi kontroverznú tému, keďže Siri ani po rokoch stále nedostala podporu slovenčiny či češtiny. Nové schopnosti však určite nebudú na zahodenie.

Už mesiace sa totiž hovorí o tom, že Apple pracuje na vlastnej generatívnej umelej inteligencii, pričom práve v iOS 18 by sa mali podľa posledných správ objaviť jej prvé náznaky.

Spoločnosť Apple sa týmto spôsobom bude snažiť prekonať svojich konkurentov, ktorí už v tejto oblasti predstavili svoje vlastné softvérové riešenia.

Posledný bol napríklad Samsung s generatívnou AI s názvom Gauss, ktorá má byť k dispozícii už na budúci rok v celej modelovej sérii smartfónov Galaxy S24. Nechajme sa preto prekvapiť, aké karty Apple vyloží v roku 2024 na stôl.

Loopi
REKLAMA

Ak vás zaujímajú všetky doterajšie informácie a predpoklady týkajúce sa budúceho modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom pravidelne aktualizujeme všetky novinky.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Pozri si paródiu na "Shot on iPhone 6" kampaň
Môže ťa zaujímať
- Reklama -