Ak vlastníte jeden z nových modelov prémiového iPhonu 15 Pro alebo 15 Pro Max, určite ste sa stretli s komplikáciami spojenými s novým tlačidlom Action Button. Niekedy sa totiž mohlo stať, že sa používateľom vo vrecku zapla baterka či kamera náhodným stlačením akčného tlačidla. Tento problém sa Apple snaží odstrániť novým softvérom.

Apple v rámci novej beta verzie systému iOS 17.1 zmenil fungovanie tlačidla Action Button. Funkcie, ktoré sa za normálnych okolností nedajú používať vo vrecku, ako sú fotoaparát, baterka, hlasová poznámka, zaostrenie a lupa, sa po aktualizácii nezapnú po dlhom stlačení akčného tlačidla. Funkcie, ktoré sa dajú používať vo vrecku, ako je stlmenie zvuku alebo skratky, bude možné zapnúť aj keď sa váš smartfón nachádza vo vrecku.

Ostatné funkcie však budú vypnuté. Táto zmena prichádza ako reakcia na výčitky používateľov, ktorí sa sťažovali na vybitie batérie iPhonu a vytváranie nechcených fotografií a nahrávok, keď zariadenie vôbec nepoužívali.

Action Button pre iPhone 15 Pro
Zdroj: Apple

Aj keď sa na zapnutie Action Button vyžaduje dlhé stlačenie, niektorí používatelia sa sťažovali, že sa im zapína vo vrecku neúmyselne, napríklad keď naň zatlačí peňaženka alebo kľúče od auta. Tento problém by mal byť vyriešený pre funkcie, ktoré nemajú zmysel používať vo vrecku.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 dostal novinku, o ktorej Apple nehovoril: Mobilná sieť je vďaka nej rýchlejšia a energeticky menej náročná

Za zmienku tiež stojí, že iPhone vďaka pokročilým systémom, medzi ktoré patrí svetelný senzor, akcelerometer, barometer či snímače Face ID dokáže s vysokou presnosťou zistiť, kde sa práve nachádza.

Vo vrecku vám preto zhasne napríklad aj Always-on displej, pokiaľ je ním vaše zariadenie vybavené a zbytočne sa nemíňa batéria. Je to drobný, no za to veľmi šikovný trik.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -