Spoločnosť Apple počas konferencie WWDC 2024 nezabudla ani na menej nápadný systém tvOS 18, ktorý sa dočkal zaujímavých noviniek. Jednou z nich je funkcia InSight, vďaka ktorej dostaneme bližšie detaily o hercoch, soundtrackoch a ďalších informáciách počas pozerania filmov a seriálov.

Táto novinka pripomína funkciu X-Ray zo služby Amazon Prime Video, no je určená výhradne pre platformu Apple TV+. Hoci InSight nebola dostupná v prvých beta verziách, zdá sa, že v rámci iOS 18 beta 3 a tvOS 18 beta 3 bola konečne spustená.

Ako funguje funkcia InSight pre Apple TV+?

Funkcia InSight poskytuje informácie o hercoch, postavách a dokonca aj o skladbách, ktoré sa objavujú vo filmoch alebo reláciách na Apple TV+. Pre jej zobrazenie stačí jednoducho ťuknúť na obrazovku a aplikácia Apple TV vám zobrazí všetko, čo potrebujete vedieť o danej scéne.

Vďaka tejto vychytávke sa môžete dozvedieť viac o hercoch, sledovať ich ďalší obsah alebo pridať práve prehrávanú skladbu do svojej knižnice Apple Music.

Funkcia Insight pre Apple TV
Zdroj: Apple

Funkcia InSight je dostupná aj na iPhone a iPade, no najväčší zmysel má pravdepodobne na Apple TV. Ak ale sledujete obsah na Apple TV, môžete k službe pristupovať aj pomocou virtuálneho ovládača Remote na vašom iPhone. To znamená, že môžete využívať výhody tejto funkcie bez toho, aby ste museli opustiť sledovanie svojho obľúbeného obsahu.

tvOS 18 prináša aj ďalšie novinky

Na jablkovej televízii pribudne možnosť inteligentného zlepšenia dialógu. Tá je navrhnutá tak, aby zvýraznila hlasy v televíznych programoch a filmoch, čím zlepšuje počuteľnosť dialógov. Táto funkcia sa aplikuje na televízne reproduktory, externé prijímače, slúchadlá AirPods a iné Bluetooth zariadenia.

Apple zapracoval aj na možnosti pre automatické titulky. Pri stíšení zvuku alebo pri prehrávaní obsahu späť sa titulky automaticky zobrazia, aby ste nestratili kontext.

Audio & Home tvOS 18
Zdroj: Apple

Pre filmových a seriálových nadšencov, ktorí používajú projektory je tu ďalšia pecková vychytávka. Apple pre svoj obsah sprístupní podporu aj pre širokouhlý formát 21:9. Vďaka tomuto zobrazeniu sa filmy ešte viac priblížia zážitku ako z kinosály.

Apple TV už roky podporuje nádherné vizuály, ktoré sa zobrazujú pri zapnutom šetriči obrazovky. Kategória šetričov sa v rámci tvOS 18 rozšíri o nové dizajny, od ktorých nebudete vedieť odtrhnúť oči.

Prečítajte si tiež  Tomuto sa hovorí podpora: Nový tvOS 18 spustíte aj na takmer 9 ročnej Apple TV

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -