Zdá sa, že nové funkcie nebudú iba výsadou samotných hodiniek Apple Watch, ale aj ich príslušenstva z produkcie firiem tretích strán. Spoločnosť Apple totiž informovala výrobcov doplnkov, že budú musieť prechádzať na jej novší nabíjací modul, ktorý podporuje rýchlonabíjanie.

Táto funkcia bola zavedená s hodinkami Apple Watch Series 7 ešte v roku 2021 a umožňuje nabíjať hodinky z 0 na 80 percent za približne 45 minút. Apple mal zrejme obmedzenú ponuku tohto nabíjacieho modulu, takže niektorí výrobcovia doplnkov MFi používali starší a pomalší modul. V budúcnosti sa Apple zameria len na výrobu rýchlonabíjacích modulov.

Výrobcovia doplnkov môžu ešte do 31. augusta 2023 predkladať návrhy na doplnky, ktoré používajú pôvodný nabíjací modul Apple Watch. Od konca septembra však už Apple nebude dodávať tento modul prostredníctvom svojho oficiálneho programu.

Prečítajte si tiež  Unikli kryty pre iPhone 15: Zariadenie skutočne príde o tento ikonický prvok

Apple končí s príslušenstvom bez rýchlonabíjania

Namiesto staršej technológie bude k dispozícii už len novší nabíjací modul s rýchlym nabíjaním. Predpokladá sa, že tento modul bude pre výrobcov drahší, ako jeho predchodca, čo by mohlo mať za následok zvýšenie cien niektorých existujúcich doplnkov.

dokovacia stanica na Apple Watch
Zdroj: Belkin

Táto zmena sa bude týkať, ako samotných nabíjačiek od výrobcov tretích strán, tak aj stojanov či dokovacích staníc pre viacero zariadení. Príslušenstvo s konceptom staršieho a pomalšieho typu nabíjania síce bude ešte stále dostupné, no nové výrobky sa s ním už nadobro rozlúčia.

Už o niekoľko týždňov sa dočkáme odhalenia novej generácie Apple Watch Series 9, ktorá však podľa doterajších predpokladov neprinesie žiadne zásadné zmeny. Čo by ste v nových hodinkách uvítali vy? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

Loopi Eco Case
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -