iPod z roku 2004 s Wi-Fi a Spotify

Ak máte radi zaujímavé experimenty, dnes vám ukážeme jeden, o ktorý sa postaral šikovný vývojár Guyi Dupontovi. Do svojho staručičkého iPodu štvrtej generácie z roku 2004 zakomponoval moderné technológie, vďaka čomu sa stal lepšie použiteľný aj v dnešnej dobe.

Aby bolo jasné, tento model pôvodne nedisponoval žiadnym internetovým pripojením a k dispozícii bolo iba originálne ovládacie koliesko „Click Wheel“ a relatívne malý displej. Ani to však šikovnému vývojárovi nebránilo, aby svoj nápaditý projekt pretavil do praxe.

- Reklama -

Guyi v skutočnosti využil hlavne šasi pôvodného zariadenia, pričom väčšinu komponentov nahradil novými riešeniami. Bez toho by sa projekt nepodarilo zrealizovať.

Výsledok už autor nenazýva iPod ale „SPot“ a okrem pripojenia ku Wi-Fi môže využívať aj Bluetooth. Aby toho nebolo málo, všetko bolo prispôsobené tak, aby sa dala cez tento prehrávač počúvať hudba priamo zo streamovacej služby Spotify.

Na záver sa hodí doplniť, že SPot má nový displej, no zachoval si takmer totožné používateľské rozhranie, ako jeho pôvodná verzia. Tak isto bol vybavený 1000 mAh batériu pre čo najdlhšiu výdrž na jedno nabitie.

Pokiaľ vás táto téma zaujala, môžete si pozrieť video nižšie, kde vývojár vysvetľuje, ako sa ku svojmu originálnemu zariadeniu dopracoval. Zaujímavý projekt, čo poviete?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.