V obchode App Store pre súpravu Vision Pro sa nachádza vyše 600 aplikácií s plnou podporou pre visionOS. Niektoré z najznámejších apiek by ste však na zozname paradoxne nenašli. Medzi ne patrí napríklad aj YouTube, ku ktorému je možný prístup iba cez webové rozhranie.

Spoločnosť Google, ktorá vystupuje v úlohe majiteľa platformy YouTube, má na príchod headsetu Apple Vision Pro pozitívny pohľad. Podľa portálu The Verge je dedikovaná apka YouTube v pláne, no termín jej vydania zatiaľ nie je známy.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Aplikácia YouTube pre visionOS predsa len dorazí

YouTube je momentálne dostupný iba prostredníctvom Safari, podobne ako v prípade klasických počítačov so systémom macOS. Aplikácia na štýl iPhonu či iPadu by ale bola určite vítanejším riešením, ako sa dostať k obľúbenému obsahu.

YouTube si to dobre uvedomuje a preto sa apka pre visionOS nachádza na zozname vecí, ktoré chce spoločnosť splniť.

Apple Vision Pro pozeranie videa
Zdroj: Apple

YouTube a jeho materská spoločnosť Google často potrebujú dlhší čas na to, aby sa im podarilo plne adaptovať nové prvky operačných systémov pre ich aplikácie. Rovnaký prípad sa týka aj súpravy Vision Pro.

Pre nedočkavých používateľov existuje aplikácia „Juno“, ktorá je určená na pozeranie YouTube. Aj keď nejde o oficiálnu apku, jej spracovanie je viac než uspokojivé.

Google zatiaľ neuviedol žiadny špecifický dátum, ktorý by poukazoval na to, kedy môžeme apku YouTube pre visionOS očakávať. Je však možné, že používatelia sa jej dočkajú ešte do konca roka. Viac informácií by sme sa mohli dozvedieť počas júnovej konferencie WWDC 2024, kedy Apple poskytne nové funkcie a rozšírenie možností pre súpravu Vision Pro.

Prečítajte si tiež  Pre toto nemá Netflix apku na Apple Vision Pro. Dôvod vás zaskočí

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -