O schopnostiach a funkciách súpravy Vision Pro spoločnosť Apple poskytla enormné množstvo informácií. O vnútorných komponentoch sa však v informačných materiáloch nevyjadrila až tak komplexne. Známy portál iFixit sa preto postaral o podrobný teardown zariadenia, ktorý zdieľal na svojom YouTube kanáli.

Demontáž headsetu Apple Vision Pro odhalila niekoľko vnútorných súčiastok vrátane systému kamier a senzorov, ventilátorov a motorčekov objektívov. Podľa videa je zrejmé, že otvorenie a oprava náhlavnej súpravy budú zložité a nákladné.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Prvý pohľad na Apple Vision Pro zvnútra

Podľa iFixit bude najkomplikovanejším komponentom na opravu displej EyeSight. Práve ten sa javí ako slabé miesto opravy, keďže možných zdrojov problémov je neúrekom. Na druhú stranu reproduktory sa zdajú byť ľahko vymeniteľné, rovnako ako externá batéria zariadenia. Cena jednotlivých komponentov a doplnkového príslušenstva je však v niektorých prípadoch poriadne vysoká.

Nižšie si môžete pozrieť aj ďalšie druhy príslušenstva pre Apple Vision Pro spolu s odkazmi, ktoré vás navedú rovno do amerického Apple Online Store:

Vision Pro je poháňaný čipom M2 s 8-jadrovým CPU, 10-jadrovým GPU, 16-jadrovým Neural Engine a 16 GB unifikovanej pamäte. Medzi ďalšie špecifikácie patrí až 1 TB úložisko a úplne nový čip R1, ktorý spracúva vstupy z 12 kamier, piatich senzorov a šiestich mikrofónov.

Prečítajte si tiež  Aplikácie pre Apple Vision Pro už nájdete v App Store

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -