Spoločnosť Apple zaháji predaj súpravy Apple Vision Pro už koncom tohto týždňa. Prví majitelia budú mať prístup k poriadnej nádielke hier a aplikácií, ktoré budú dostupné ihneď po spustení. Jedna z dôležitých apiek však pre headset nebude dostupná. Systém visionOS nebude zahŕňať dedikovanú aplikáciu pre Netflix.

V rozhovore pre portál Stratechery sa nechal počuť spoluvýkonný riaditeľ spoločnosti Netflix Greg Peters , ktorý uviedol, že Netflix zatiaľ nemá v pláne vyvinúť aplikáciu pre súpravu Vision Pro. Podľa jeho slov za to môže fakt, že pre predplatiteľov Netflixu to nie je dôležité. Jednoducho povedané – vývojári neprikladajú uvedeniu Apple Vision Pro žiadny väčší význam.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Netflix by ste na Apple Vision Pro hľadali len márne

Peters povedal, že spoločnosť Netflix musí byť opatrná pri investovaní finančných prostriedkov a uistiť sa, že sa zdroje neinvestujú do oblastí, ktoré neprinášajú zisk. Práve to má byť prípad aplikácie pre Apple Vision Pro.

Apple Vision Pro film
Zdroj: Apple

Tento fakt však neznamená, že obľúbená streamovacia platforma pre filmy a seriály nebude na headsete dostupná. podobne ako YouTube či Spotify, sa k nej užívatelia môžu dostať prostredníctvom webového prehliadača Safari. Netflix tiež nevylučuje možnosť budúcej aplikácie Vision Pro, čo by bolo pre používateľov určite jednoduchšie.

Tvrdenie Petersa v prípade „investovaania finančných prostriedkov“ však môže znieť do určitej miery alibistickým dojmom. Zariadenie Vision Pro totiž dokáže spustiť aplikácie zo systému iOS či iPadOS bez väčšieho zásahu vývojárov. Netflix sa však aj napriek tomu rozhodol neumožniť aplikácii z iPadu, aby bola dostupná na náhlavnej súprave.

Potenciálni zákazníci sa však nemusia báť, že by na náhlavnej súprave trpeli nedostatkom obsahu. Apple Vision Pro ponúkne napríklad aplikácie Disney+ a Apple TV+ okamžite po zahájení predaja, takže o filmy a seriály nebude žiadna núdza.

Prečítajte si tiež  Rozbitá súprava Apple Vision Pro? Oprava je neuveriteľne drahá

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -