Možno aj vy patríte do tábora jablkových nadšencov, ktorým posledné roky pripadajú hodinky Apple Watch takpovediac „nemastné neslané“. V prípade posledných generácií sme sa dočkali len veľmi malého množstva zmien a noviniek, no to by sa už čoskoro malo zmeniť. Apple totiž chystá nové senzory, ktoré pridajú sledovanie ďalších zdravotných funkcií.

Apple Watch budú ešte lepším zdravotným pomocníkom

Reč je konkrétne o monitorovaní krvného tlaku, na ktorom Apple pracuje už niekoľko rokov. Bude sa jednať o revolučnú technológiu, ktorá bude zahŕňať okrem schopnosti rutinnej kontroly tlaku aj detekciu jeho zvýšenia.

Systém bude mať za úlohu informovať používateľa, či má jeho krvný tlak rastúci trend a ponúknuť všetky dostupné informácie. K dispozícii bude tiež denník, kde si budete môcť zapisovať ďalšie doplnkové údaje o zdravotnom stave.

Budúca verzia systému, ktorá je v štádiu vývoja, by mohla poskytovať presné hodnoty a dokonca diagnostikovať súvisiace choroby.

Apple Watch senzory
Zdroj: Apple, SvetApple (úprava redakcie)

Meranie tlaku v krvi však nie je jediná vychytávka, s ktorou Apple dorazí. V roku 2024 sa má tiež objaviť funkcia detekcie spánkového apnoe. Podľa správy bude senzor využívať vzory spánku a dýchania na určenie, či niekto trpí týmto ochorením.

Apple okrem dvojice spomínaných technológií pracuje aj na neinvazívnom monitorovaní glukózy v krvi. Systém spoločnosti Apple vraj využíva fotonický čip, ktorý pod kožou svieti laserom a meria koncentráciu glukózy v tele.

Systém monitorovania glukózy je navrhnutý podobne ako systém monitorovania krvného tlaku. Ten monitoruje zmeny hladiny cukru v krvi a upozorňuje používateľov na prediabetes namiesto toho, aby poskytol skutočné hodnoty cukru v krvi.

Apple Watch senzor
Zdroj: SvetApple

Príchod tohto prvku však nevidíme tak ružovo, ako v prípade merania krvného tlaku. Na túto novinku si budeme musieť počkať o niečo dlhšie. Známy analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg predpovedá príchod merača hladiny glukózy až o niekoľko rokov. Ide totiž o veľmi komplexnú technológiu, ktorú Apple nechce uponáhľať.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Apple zatiaľ nechystá tretiu generáciu Apple Watch Ultra. Tu je dôvod prečo

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -