Apple Watch sa od svojho príchodu na trh zdokonalili v rade funkcií, z ktorých vynikajú hlavne nástroje určené pre zdravotnú starostlivosť. Jednou z takýchto funkcií je schopnosť upozorňovať na neštandardné situácie a výkyvy, ktoré vám doslova dokážu zachrániť život.

Apple Watch odhaliť príznaky pokročilého štádia cukrovky

Najnovší príbeh z tohto súdka hovorí o žene z Oklahomy, ktorá bola vďaka svojim Apple Watch upozornená na fibriláciu predsiení. Následne navštívila lekára, ktorý jej diagnostikoval cukrovku. Hodinky Apple Watch síce ešte nevedia upozorniť používateľov na hladinu cukru v krvi, no vedia celkom presne odhadnúť príznaky rôznych ochorení.

Mnohé zdravotné problémy sa dajú odhaliť sledovaním zmien srdcovej frekvencie, čo pomáha k lepšej diagnóze. Práve to bol aj prípad Judith Luebke, ktorá sa o zákernom probléme dozvedela vďaka jablkovým hodinkám.

Podľa doktorov bol jej stav taký zlý, že ak by jej v ten deň nebola diagnostikovaná cukrovka, možno by víkend neprežila. Po návšteve lekára Judith zistila, že má akútne vysokú hladinu cukru a nasledovali ďalšie vyšetrenia.

Apple Watch senzor
Zdroj: SvetApple

Ako poďakovanie poslala Judith e-mail generálnemu riaditeľovi spoločnosti Apple Timovi Cookovi o tejto udalosti a odpoveď dostala ešte v ten istý deň. Tim povedal, že je rád, že sa mu ozvala a ešte radšej, že jej táto technológia pomohla zachrániť život.

Apple plánuje do hodiniek zaviesť aj monitorovanie cukru v krvi

Apple okrem nových senzorov pre sledovanie krvného tlaku pracuje aj na neinvazívnom monitorovaní glukózy v krvi. Systém spoločnosti Apple vraj využíva fotonický čip, ktorý pod kožou svieti laserom a meria koncentráciu glukózy v tele.

Systém monitorovania glukózy je navrhnutý podobne ako systém monitorovania krvného tlaku. Ten monitoruje zmeny hladiny cukru v krvi a upozorňuje používateľov na prediabetes namiesto toho, aby poskytol skutočné hodnoty cukru v krvi.

Prečítajte si tiež  Apple Watch mohli byť kompatibilné s Androidom: Apple mal svoj tajný projekt skoro hotový

Predstavenie tejto technológie je, ale ešte relatívne ďaleko a uvidíme ju až za pár rokov. Zatiaľ si teda musíme vystačiť s tým, čo máme.

Loopi
REKLAMA

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -