Spoločnosť TSMC, ktorá vystupuje v úlohe hlavného dodávateľa čipov pre Apple už pracuje na budúcej generácii čipov založených na 2 nm výrobnom procese. Podľa najnovších správ z dodávateľského reťazca sa ich dočkáme už v roku 2025.

Spoločnosť Apple úzko spolupracuje s TSMC, ako s jedným zo svojich najväčších partnerov, v snahe čo najrýchlejšie vyvinúť a nasadiť 2 nm technológiu čipov do praxe. Jej hlavnou úlohou bude prekonať aktuálne 3 nm čipy, ktoré sa ukázali v najnovších Apple zariadeniach.

Nová 2 nm generácia prekoná tú súčasnú v hustote tranzistorov, výkone ale aj v efektivite využívania energie.

TSMC už vyvíja čipy na báze 2nm technológie

Očakáva sa, že 2 nm technológia bude kľúčovou súčasťou pre budúce čipy Apple Silicon zo sérií „A“ a „M“, ako aj pre technológie dátových centier a umelej inteligencie.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Výsledky testov 2 nm prototypových čipov “N2” od TSMC už boli prezentované spoločnosti Apple a niekoľkým ďalším dôležitým zákazníkom.

Čip Apple Silicon M3
Zdroj: Apple

V správe portálu DigiTimes sa uvádza, že Apple je dôležitým hráčom v boji TSMC proti Samsungu a Intelu v prípade uvedenia 2 nm čipov na trh.

Momentálne nič nenasvedčuje tomu, že by sa úzky vzťah medzi týmito dvoma spoločnosťami oslabil. Apple údajne neplánuje znížiť svoje objednávky od TSMC najmenej do roku 2027.

Apple bol prvou spoločnosťou, ktorá použila 3 nm technológiu TSMC s čipom A17 Pro v telefónoch iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Rovnaký scenár by sa mal týkať aj čipu N2 v prípade budúcich jablkových zariadení.

Začiatok produkcie čipov na báze 2 nm technológie je naplánovaný na rok 2025, pričom ich prvý výskyt v zariadeniach Apple bude pravdepodobne nasledovať maximálne o rok neskôr. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 prejde radikálnou dizajnovou zmenou: Vráti sa ku starším modelom

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -