Spoločnosť Apple pracuje už niekoľko dlhých mesiacov na nových generáciách operačných systémov pre iPhone, iPad, Mac či ďalšie zariadenia. K oficiálnemu vydaniu iOS 16 a iPadOS 16 zvykne dochádzať skoro vždy v rovnakom termíne. Ako sa však zdá, v roku 2022 to bude trochu ináč.

S touto teóriou prišla konkrétne agentúra Bloomberg, ktorá sa odvoláva na svoje bližšie nešpecifikované zdroje. Podľa jej zistení Apple pôvodne plánovalo vydať iPadOS 16 v septembri rovnako, ako iOS 16, no všetko jej skomplikovali problémy, ktoré sa postupne objavili vo vývoji.

Problémom je jedna z najočakávanejších funkcií v iPadOS 16

Apple Stage Manager iPadOS 16
Zdroj: Apple

Vrásky na čele robí technologickému gigantovi konkrétne prepracovaný multitsking, ktorý sa nazýva Stage Manager. Táto novinka je vraj v súčasnosti poprepletaná obrovským množstvom najrôznejších chýb a nedostatkov, ktoré je ešte potrebné vyriešiť. No a keďže si Apple myslí, že to nestihne do druhej polovice septembra, vydanie iPadOS 16 sa rozhodol jednoducho posunúť na neskôr.

S novinkou by sme sa mohli stretnúť pravdepodobne až niekedy v októbri 2022 rovnako, ako s operačným systémom macOS 13 Ventura. Na strane druhej ale dostaneme špičkový a do detailov prepracovaný softvér, ktorý už dúfajme bude fungovať dostatočne spoľahlivo.

Prečítajte si tiež  Toto sú 4 novinky, ktoré dostal CarPlay s príchodom iOS 16

Samozrejme, keďže iOS 16 pre iPhone neobsahuje žiaden Stage Manager, jeho vydanie prebehne už v septembri. Konkrétne by to mohlo byť týždeň po keynote, niekedy okolo 20.9.2022. Táto novinka totiž musí byť pripravená pre používateľov v čase, keď sa začne predávať úplne nový iPhone 14 a iPhone 14 Pro. No a tieto smartfóny prídu na trh s vysokou pravdepodobnosťou 23. septembra.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -