Hoci sú iPady bezkonkurenčnými zariadeniami na poli tabletov, miest na zlepšovanie je stále mnoho. Jednou z očakávaných vychytávok bude integrácia novej generácie OLED obrazoviek. Zaujímavé je, že dodávatelia spoločnosti Apple už pracujú na zobrazovacích paneloch pre modely iPad OLED druhej generácie, hoci stále čakáme na príchod tej prvej.

Prečítajte si tiež  Podcasty dostanú vítanú novinku, ktorá dorazí v rámci aktualizácie iOS 17.4

Spoločnosť Samsung Display údajne rokuje o cenách nového zariadenia na nanášanie OLED Gen 8.5, ktoré bude určené na výrobu zobrazovacích panelov OLED pre zariadenia. Samsung plánuje použiť toto zariadenie na hromadnú výrobu panelov OLED panelov koncom roka 2024 pre druhú generáciu OLED verzie iPadov.

Gigant z Cupertina začal v minulom roku prechádzať na mini-LED displeje svojich radov iPadov a MacBookov. OLED tak predstavuje ďalší krok k modernizácii portfólia zariadení. Na rozdiel od mini-LED displejov, OLED panely používajú samovysielacie pixely a nevyžadujú podsvietenie. To by malo viesť k zlepšeniu kontrastného pomeru a prispieť k dlhšej výdrži batérie. Apple momentálne používa displeje OLED vo svojich najnovších iPhonoch a všetkých modeloch hodiniek Apple Watch.

Očakáva sa, že prvá generácia OLED obrazoviek sa dostane do modelov iPad Pro. Postupom času by sme sa však mali dočkať aj zavedenia novinky v nižších modeloch, čím sa z OLEDu môže stať nový štandard. Prechod na panely OLED Gen 8,5 pre druhú generáciu iPadov OLED je pre väčšie zariadenia ekonomickejší a zároveň efektívnejší.

Uvedenie prvých modelov iPadov s OLED obrazovkami je podľa všetkého naplánované na rok 2024. Po vychytaní všetkých múch môžeme rok na to očakávať príchod druhej generácie, čo ešte viac zvýši kvalitu tabletov s nahryznutým jablkom.

Prečítajte si tiež  Apple vyvíja nové tenšie OLED panely. Použije ich zrejme v ohybných zariadeniach

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -