Modelový rad iPhone 15 má doraziť s oveľa väčšími medzigeneračnými zmenami, ako tomu bolo v prípade súčasného iPhonu 14. Podľa známeho analytika Ming-Chi Kua sa základný iPhone dočká obrovského upgradu, ktorí ocení množstvo fanúšikov.

Kuo sa vo svojom novom príspevku na sociálnej sieti Twitter podelil o informácie, že iPhone 15 by mal dostať 48 Mpx širokouhlý fotoaparát podobne, ako doterajšie Pro verzie. To by znamenalo, že, spoločnosť Sony, ktorá stojí za produkciou kamier, bude musieť znížiť svoje dodávky pre konkurenčné zariadenia s operačným systémom Android. Dôvodom sú obmedzené výrobné kapacity vyčlenené pre spoločnosť Apple.

Širokouhlý fotoaparát CIS (skratka pre kontaktné obrazové snímače) oboch štandardných modelov iPhone 15 sa zlepší na 48 Mpx zo súčasných 12 Mpx, čím sa výrazne posunie kvalita a výkon kamerového systému základných verzií. To však neznamená, že modely iPhone 15 Pro a 15 Pro Max nedostanú ďalšie dodatočné vychytávky.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro má výrobné problémy. Tento komponent všetko komplikuje

Základný iPhone konečne s 48-megapixelovým foťákom

Spoločnosť Sony musela zvýšiť svoju výrobnú kapacitu CIS objektívov pre Apple o 100 – 120 %, aby uspokojila požiadavky technologického giganta z Cupertina. Aspoň takto znejú posledné informácie získané z dodávateľských reťazcov.

iPhone 15
Zdroj: PhoneArena

Kuo sa tiež domnieva, že objednávky od Apple nielenže zaťažujú výrobnú kapacitu Sony, ale aj jej zdroje pre výskum a vývoj. To by podľa neho malo ovplyvniť výrobcov s Androidom a tiež konkurentov Sony v tomto segmente.

Vylepšení sa dočkajú aj modely Pro a Pro Max

Ako už iste viete, najväčší z modelov iPhonu sa dočká ohromnej vychytávky. Pokiaľ si kúpite väčší iPhone 15 Pro Max, tešiť sa môžete na periskopický objektív, ktorý zabezpečí lepší optický zoom.

Na hodnoty, aké má Samsung Galaxy S23 Ultra ale rovno zabudnite. Aj keď sa Apple v tejto oblasti polepší, stále nebude vedieť to, čo jeho najväčší rival z Južnej Kórei.

iPhone 15 pro Max periskop
Zdroj: Macrumors

iPhone 15 Pro Max by mal mať teda maximálne 5 až 6 násobné optické priblíženie, zatiaľ čo menší iPhone 15 Pro, ktorý periskop nedostane, bude mať maximálne trojnásobné optické priblíženie. Len pre porovnanie, Samsung dokáže ponúknuť až 10 násobný optický zoom.

Pokiaľ vás zaujímajú ďalšie novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 15, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité informácie.

REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -