Podľa analytika Ming-Chi Kua môže byť dopyt po pripravovanom iPhone 14 od spoločnosti Apple silnejší, ako po už dnes extrémne populárnom iPhone 13, ktorý trhá všetky predajné rekordy.

Vo svojom štvrtkovom tweete Kuo uviedol, že jeho najnovší prieskum medzi čínskymi distribútormi a maloobchodníkmi naznačuje, že museli zaplatiť najvyššiu predplatenú zálohu za iPhone 14 v histórii, aby si zabezpečili stabilné dodávky zariadení od spoločnosti Apple.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Kuo poukazuje na to, že predplatené zálohy, čo sú poplatky za zabezpečenie nadchádzajúcich dodávok smartfónov pred uvedením na trh, sú „výrazne vyššie“ ako v prípade iPhonu 13. V niektorých oblastiach sa bavíme až o dvojnásobnom náraste.

„Predpoklad dodávok iPhonu 14 od dodávateľov komponentov a EMS je približne 100 miliónov, resp. 90 miliónov kusov v 2. polroku 22,“ napísal Kuo. „Solídny dopyt po iPhone 14 na čínskom trhu môže znížiť obavy trhu z rizika zníženia objednávok na iPhone 14 po uvedení na trh.“

Čínsky trh je pre Apple kľúčový

Tim CookSpoločnosť Apple sa na čínskom trhu so smartfónmi neustále presadzuje. V nedávnej správe sa uvádzalo, že polovicu všetkých mobilných zariadení predaných počas „6.18 festivalu“ v krajine, tvorili práve iPhony.

Iné správy naznačujú, že zariadenia od cupertinského giganta výrazne uberajú podiel na trhu domácim aj medzinárodným dodávateľom. Netreba pritom zabúdať, že tu bojujú s podstatne dostupnejšími značkami.

Predbehne iPhone 14 úspech iPhonu 13? Vyzerá to tak, že áno 

iPhone 14 Pro vo vode
Zdroj: RendersByShailesh & Unsplash – úprava redakcie notebookcheck

Očakáva sa, že modelový rad iPhone 14 a iPhone 14 Pro prinesie viacero vylepšení vrátane prepracovaného fotoaparátu, zmien výrezu prednej kamery a najnovšieho procesora Apple A16 Bionic.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Negatívnou stránkou veci ale bude cena, ktorá sa v porovnaní s iPhonom 13 a iPhonom 13 Pro pomerne razantne zvýši. Viac sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

Aj napriek tomu sa ale iPhone 14 bude zrejme dobre predávať aj v časoch, kedy svet zužuje vysoká inflácia. Dôkazom je iPhone 13, ktorý ide „na dračku“ aj dva mesiace pred predstavením svojho nástupcu.

iPhone 14 Pro vo fialovej farbe štúdiový záber
Zdroj: IAN / Jon Prosser

Používatelia sa dokonca ešte aj v týchto mesiacoch stretávajú s tým, že niekde chýbajú jeho skladové zásoby a na zariadenie musia čakať. Aj preto sa nebojíme predpovedať, že iPhone 14 bude ešte úspešnejší. Držíme mu palce.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -