Od predstavenia iPadu mini šiestej generácie prešli už dva roky a mnoho Apple fanúšikov sa pýta, kedy sa dočkáme jeho nástupcu. Analytici a dodávateľské reťazce potvrdili, že nový iPad je na ceste, no nepôjde o žiadnu revolúciu v porovnaní so súčasným modelom. Jedno veľké vylepšenie však predsa len je v pláne.

Určite si spomínate na kauzu „želé efektu“, ktorá sa ťahala s iPadom mini prakticky od jeho predstavenia. Tablet mal problém s LCD obrazovkou, ktorá pri posúvaní v zvislej polohe mierne deformovala obraz. Najhoršie to pôsobilo pri čítaní internetových článkov.

Tento problém je spôsobený dlhšou časovou odozvou pri obnovovaní obrazu. Spoločnosť Apple to v tom čase považovala za normálne správanie, no niektorí používatelia sa sťažovali a dokonca podali kolektívnu žalobu.

iPad mini 7 sa rozlúči s želé efektom, no nie úplne

Podľa nového úniku z dodávateľských kruhov sa tento problém v budúcej generácii iPadu mini 7 zmierni. Spoločnosť Apple totiž zmenila smer inštalácie obrazovky, čo by malo eliminovať želé efekt.

Keďže problém spôsobuje hlavne uloženie panelov a komponentov v displeji, zmena inštalácie by mala viesť k lepšiemu výsledku.

iPad mini 6
Zdroj: SvetApple

Zmena vsadenia a inštalácie obrazovky však neodstráni tento „problém“ úplne. V prípade LCD displejov tohto typu nie je odstránenie javu stopercentné. V prípade, že vás táto kauza odrádza od kúpy iPadu mini, nemusíte sa báť.

Ako každá komplikácia spojená s Apple zariadeniami, aj v tomto prípade neprajníci mierne tlačia na pílu. Vlnenie obrazovky na iPade mini 6 zďaleka nie je tak hrozným javom, ako sa o ňom písalo.

Bežný používateľ si žiadny rozdiel nevšimne, pokiaľ sa nerozhodne zbesilo scrollovať prstom hore dole po obrazovke tabletu. V tomto prípade sa však určite nejedná o bežné používanie a preto musíme skonštatovať, že aj keď obrazovka iPadu mini 6 nie je tým najlepším čo Apple ponúka, rozhodne nie je odstrašujúcim faktorom zariadenia.

Prečítajte si tiež  iPad mini a iPad Air sa dočkajú nových obrazoviek. Apple chystá veľkolepý prechod na OLED

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -