Spoločnosť Apple má v prípade prechodu na nové displeje naozaj veľké plány. Okrem high-endového iPadu Pro sú najbližšími zariadeniami pripravenými na prestavbu displejov aj nižšie modely. Konkrétne ide o iPad mini a iPad Air, pre ktoré Kalifornská spoločnosť chystá zásadnú zmenu.

Z dodávateľského reťazca vyplýva, že Apple plánuje od roku 2026 zavedenie displejov OLED pre modelové rady iPadov mini a iPadu Air. Začiatkom prechodu na technológiu OLED v prípade jablkových tabletov bude práve rok 2024, no spočiatku sa novinky dočkajú iba prémiové modely. Tablety strednej triedy by sa z OLED panelov mali tešiť v ďalšej vlne, ktorú očakávame o dva roky neskôr.

Spoločnosť Apple sa však ešte nezaviazala k použitiu pokročilejšej zobrazovacej technológie vo svojich tabletoch mimo modelového radu Pro. Dôvodom je najskôr preskúmanie trhu a skúsenosť prvých používateľov.

Prechod na OLED obrazovky sa neodvratne blíži

Nová správa tiež potvrdzuje podrobnosti o plánovaných modeloch iPadu Pro s displejmi OLED, ktoré by sa mali predstaviť už budúci rok. Panely pre plánovaný modelový rad by mali dodávať spoločnosti LG a Samsung. Spoločnosť Apple však údajne hľadá aj ďalších dodávateľov, keďže produkcia bude oveľa komplexnejšia.

iPad mini 6 vo farbe Starlight v ruke používateľa
Zdroj: SvetApple

Technológia OLED môže do iPadu Pro priniesť výrazne vyšší jas, lepší kontrastný pomer, dokonalejšiu presnosť farieb a v neposlednom rade nižšiu spotrebu energie, nakoľko čierny pixel sa v prípade OLED displeja rovná vypnutý pixel.

Očakáva sa tiež, že nová generácia iPadu Pro sa predstaví v roku 2024 a bude prvou veľkou aktualizáciou zariadenia od roku 2018. Nové modely sľubujú zásadné zmeny vrátane väčších displejov, čipu Apple Silicon M3 a podpory úplne prepracovaného príslušenstva Magic Keyboard.

Prečítajte si tiež  Apple chystá nové iPady: Väčší displej bude mať možno aj bežný model, nie len verzia "Pro"

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -