Apple Watch Series 5 prišli v podstate len s jednou zásadnejšou novinkou. Stále zapnutý displej žiadali milióny používateľov po celom svete. Nie každému ale môže vyhovovať. Navyše niekto viacej uprednostní výdrž batérie ako samotný displej. To treba rešpektovať. Ako vypnúť always-on displej na Apple Watch Series 5?

Ako vypnúť always-on displej na Apple Watch Series 5?

Apple udáva pri nových hodinkách výdrž batérie 18 hodín. Tento údaj plus mínus potvrdili aj samotné testy. Pri porovnávaní výdrže oproti Apple Watch Series 4 prišiel záver, že sú na tom skoro rovnako.

- Reklama -

Dokonca v tomto teste o mizivé percento lepšie bodovali práve nové hodinky. Ako je to ale možné, keď majú stále zapnutý displej? Odpoveď treba hľadať „pod kapotou“. Ako odhalil iFixit, Applu sa tu podarilo zakomponovať väčší adaptér. To znamená dlhšia výdrž batérie. A keďže Always-on displej spapá o čosi viacej elektriky ako displej, ktorý je stále vypnutý, je celkom logické, že sa výdrž v prípade Series 5 dostane napriek väčšiemu akumulátoru približne na hodnoty Series 4.

Ako vypnúť always-on displej na Apple Watch Series 5? -svetapple.sk
Ako vypnúť always-on displej na Apple Watch Series 5? -svetapple.sk

Ak však niekto uprednostňuje výdrž batérie a na tom, či mu hodinky neustále ukazujú údaje o čase alebo nie mu až tak nezáleží, mal by vedieť, že Always-on displej sa dá samozrejme vypnúť. V takomto prípade by sa mal používateľ dostať na lepšie hodnoty ako so Series 4. Druhou možnosťou je potom funkciu always-on prispôsobiť. O tom však viacej nižšie.

Návod ako deaktivovať always-on displej na Apple Watch Series 5

Ak už máte na vypnutie funkcie stále zapnutého displeja akékoľvek dôvody, my vám s tým pomôžeme. V tomto návode sa dočítate, ako ho môžete raz a navždy deaktivovať, prípadne neskôr zase aktivovať.

  • Vezmite do ruky vaše Apple Watch Series 5.
  • Prejdite do sekcie „Nastavenia“.
  • Prstom alebo digitálnou korunkou scrollujte smerom dole a vyberte položku „Displej a jas“.
  • Po jej rozkliknutí uvidíte funkciu „Always-On“, ktorú teraz môžete deaktivovať.
  • Hotovo

Treba tu podotknúť, že nie každý bude chcieť deaktivovať funkciu kvôli batérii. Niekto si tak môže chcieť strážiť svoje súkromie. Predsa len displej môže zobrazovať aj citlivé dáta, o ktorých nemusí mať nikto vedľa nás ani potuchy. Always-on displej sa dá nastaviť aj tak aby umožňoval ukazovať iba čas. Iným spôsobom môžete skryť všetky údaje, ktoré si neprajete aby boli viditeľné. Hovoríme napríklad o informáciach z vášho kalendára, správach, srdcových dátach a podobne.

Tak ako ste sa napokon rozhodli vy? budete používať hodinky Apple Watch Series 5 s jednou z najdôležitejších funkcii alebo pre vás nie je podstatná/zaujímavá a necháte ju trvalo deaktivovanú? Svoje názory nám zanechajte v komentároch…

Ako vypnúť always-on displej na Apple Watch Series 5? -svetapple.sk
Ako vypnúť always-on displej na Apple Watch Series 5? -svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.