Funkcia Find My iPhone alebo neskôr skrátene Find My je tu s nami už viac ako 10 rokov (od 2010). Pôvodne slúžila na vyhľadávanie stratených iPhonov no neskôr sa z nej stalo niečo omnoho sofistikovanejšie.

Nakoľko dnes Apple vyrába veľké množstvo elektronických zariadení, ktoré medzi sebou dokážu komunikovať pomocou bezdrôtových technológií, firma ich dokázala všetky prepojiť v rámci svojich cloudových služieb.

Aj vďaka tomu môžete skúsiť vyhľadať svoje AirPods pokiaľ sa vám niekde stratia. A verte alebo nie, že existuje vysoká pravdepodobnosť na ich opätovné nájdenie. Vaše iOS zariadenie si totiž dokáže zapamätať poslednú polohu, kde sa na slúchadlá pripojilo.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

AirPods a Precision Finding

Oveľa pravdepodobnejšie ale je, že vám jednoducho doma zapadli za gauč alebo ste ich založili štósom papierov a vôbec ste si to nevšimli.

Prečítajte si tiež  Návod ako nabíjať Airpods a zlepšiť stav batérie

V takomto prípade je výhodou, keď vlastníte AirPods 3, AirPods Pro alebo AirPods Max, pričom na displeji iPhonu uvidíte, či sa ku zariadeniu blížite alebo nie. Je to niečo ako Precision Finding na AirTagu.

Poznámka: Na to aby vám to fungovalo potrebujete aj update iOS 15.0.1 (a novší) + najnovšiu verziu firmvéru vo vašich AirPods. Takisto musíte vlastniť minimálne iPhone 11 a novší, ktorý už disponuje U1 Wideband čipom.

Režim stratené 

Apple to dokonca zdokonalilo tak, že môžete hľadať buď ľavé alebo pravé slúchadlo samostatne. A ak sa vám to stále nedarí, cez iPhone môžete spustiť prehrávanie veľmi hlasného zvuku, ktorý by vás mal ku AirPods naviesť.

Prečítajte si tiež  7 tipov s Apple AirPods pre maximálny pôžitok z používania.

No a čo robiť, keď sú slúchadlá s istotou nezvestné? Je to jednoduché. Stačí na nich aktivovať režim „Stratené“, vďaka ktorému budete hneď informovaní, keď sa slúchadlá podarí nájsť.

Taktiež sa na nich aktivuje zámok, vďaka ktorému sa na zariadenie nebude môcť pripojiť nikto s cudzím Apple ID. Na záver je tu samozrejme možnosť zanechania správy, aby vám prípadný nálezca mohol AirPods vrátiť. Dajte si však pozor na pishingové útoky.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

https://youtu.be/TMIHm84TDG8

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.