Keď spoločnosť Apple predstavila nové Apple Watch Ultra, pochválila sa, že zariadenie dostane aj špeciálnu funkciu Backtrack v aplikácii Kompas. Jej úlohou je sledovať vašu trasu (napríklad v lese) a pokiaľ sa náhodou stratíte, pomôže vám s návratom naspäť.

To čo však už mnohí ľudia netušia je fakt, že táto novinka je k dispozícii aj pre niektoré staršie modely. Ak si nainštalujete watchOS 9, Backtrack budete mať k dispozícii na Apple Watch SE / SE 2, Apple Watch Series 6, Series 7 a tiež Series 8.

No a keďže ide o zaujímavú novinku, ktorá vám v niektorých situáciach môže zachrániť život, rozhodli sme sa vám vysvetliť, ako presne funguje, a ako ju používať v praxi. Nie je to nič zložité.

Backtrack je funkcia, ktorá sa hodí 

Apple Watch Ultra so zapnutou funkciou Backtrack
Zdroj: Macrumors

Novinka využíva GPS vo vašich Apple Watch na vytvorenie virtuálnej trasy. Ak sa teda vyberiete do lesa na hudby, prípadne turistiku, stačí si ju preventívne zapnúť a pri návrate sa riadiť pokynmi displeja. Apple Watch sa vás vždy pokusia naviesť na to isté miesto, kde ste začínali.

Technologický gigant, ale dodáva, že aj táto technológia má drobné obmedzenia. Okrem toho, že vám rýchlejšie spotrebuje baterku môže mať problémy s fungovaním v prípade, že na svojich Apple Watch nosíte kovové remienky. Dávajte si teda pozor.

Návod: Ako používať Backtrack

Apple Watch Ultra so zapnutou funkciou Backtrack
Zdroj: Macrumors
  • Otvorte si aplikáciu Kompas na svojich Apple Watch.
  • Ťuknite na ikonu trasy v pravom dolnom rohu a potom vyberte položku Spustiť nahrávanie trasy.
  • V prípade potreby prejdite nadol a kliknite na položku Povoliť, aby kompas v hodinkách získal prístup ku vašej polohe.
  • Keď ste pripravení zopakovať svoje kroky, ťuknite na ikonu pozastavenia v pravom dolnom rohu obrazovky a potom ťuknite na položku Obnoviť kroky.
  • Na kompase sa zobrazí vaša východisková pozícia a biela šípka vás bude navigovať správnym smerom. Cesta späť do východiskového bodu sa zobrazí ako biela čiara v kruhu kompasu. Pokračujte po ceste späť a vráťte sa na miesto, kde ste prvýkrát spustili Backtrack.
  • Keď prídete do východiskového bodu, znova ťuknite na ikonu stôp a potom ťuknite na položku Odstrániť kroky.
  • Hotovo.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Apple Watch Ultra trpia nepríjemnou komplikáciou. Týka sa obrazovky hodiniek

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -