Keď spoločnosť Apple predstavila Apple Watch Series 7, objektívne som bol trochu sklamaný – pretože som očakával v medziročnej aktualizácii viac noviniek ako len tri „biedne“ vylepšenia. Napriek tomu som si tento model zaobstaral v prevedení Starlight, pretože moje Apple Watch Series 3 už boli príliš zastaralé a potreboval som upgrade.

No a teraz môžem spokojne konštatovať, že moja voľba bola správna. Ako iste viete, Apple Watch Series 7 sú po hardvérovej stránke skoro rovnaké ako Apple Watch Series 6.

Týka sa to procesora, batérie, vnútorných senzorov ale aj celkového dizajnu. Napriek tomu však majú zopár odlišností ako väčší displej, zlepšenú vodeodolnosť či o trochu rýchlejšie nabíjanie, vďaka ktorým ich Apple začalo označovať ako úplne iný model.

No a práve posledná menovaná funkcia je tá, ktorá úplne zmenila spôsob, akým používam Apple Watch ja sám.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Nabíjanie je ešte rýchlejšie než v Apple Watch Series 6

Doposiaľ som totiž na Apple Watch Series 3 dopĺňal energiu tak, že som si ich dal na noc dole z ruky a ráno som ich zase začal používať. Dôvodom bol príliš dlhý čas, ktorý bol potrebný na úplne doplnenie akumulátora.

Už v roku 2020 ale prišli Apple Watch Series 6, pri ktorých teste som veľmi chválil rýchle nabíjanie. Nástupca však dostal špeciálny hliníkový adaptér a mierne prepracovaný systém nabíjania, vďaka ktorému doplníte batériu z 0 – 80 % už za 45 minút.

To je podľa dostupných informácií ešte o 33 % rýchlejšie než na Apple Watch Series 6! Len tak pre predstavu, za 8 minút získate dosť energie na to, aby vám hodinky 8 hodín monitorovali vašu spánkovú aktivitu. A aj keď to na papieri vyzerá dobre, môžem potvrdiť, že to funguje aj v praxi.

Vydržia mi 2 dni a potom ich nabijem počas krátkej prestávky 

Pri Apple Watch som nikdy nemal problém s výdržou ich batérie, hoci veľa ľuďom príde 1-2 dni na jedno nabitie málo. Toto zariadenie som však vždy používal podobne ako iPhone, ktorý taktiež nabíjam denno-denne, takže som sa nad jeho „slabou výdržou“ v podstate ani nepozastavoval.

Ja osobne navyše patrím k tým používateľom, ktorí bez problémov dosiahnu cez 36 hodín na jedno nabitie, čo platilo ako pri Apple Watch Series 3 tak aj pri Apple Watch Series 7. Zatiaľ čo som však starší model v podstate nepoužíval v noci, nový už môžem. Rozdiel v rýchlosti nabíjania je neuveriteľný.

 

Dnes som si napríklad všimol, že hodinky majú už iba 17 % batérie a tak som ich dal počas obednej prestávky nabiť. Šiel som si pripraviť rýchly obed (čo mi trvalo zhruba 25 minút) a potom som sa vrátil po hodinky. Na displeji svietilo 89 % čo znamená, že minimálne jeden a pol dňa zas nebudem musieť riešiť nabíjanie.

Okrem rýchlejšieho hliníkového adaptéra, ktorá je v štandardnom balení som použil 67 W USB-C nabíjačku od Apple, ktorú som dostal ku svojmu MacBooku Pro 13″. Podobné tempo ale podľa mojich skúseností dosiahnete aj s oveľa slabším 18 – 20 W adaptérom, ktorý pravdepodobne používate so svojím iPhonom.

Prečítajte si tiež  Rýchle nabíjanie a jeho vplyv na životnosť batérie: Naozaj ju ničí alebo je to len mýtus?

Ak teda zvažujete Apple Watch, no bojíte sa nedostatočne výdrže batérie, v roku 2022 to už nie je téma, ktorá by mala byť rozhodujúca. Na to aby mohli fungovať všetky funkcie, špičkový displej a meranie rôznych telesných parametrov totižto hodinky musia spotrebovať určité množstvo energie a obmedzené rozmery im neumožňujú, aby sa sem dal vložiť väčší akumulátor. Možno niekedy v budúcnosti…

Za mňa je teda super-rýchle nabíjanie skvelým kompromisom, ktorým Apple zabilo dve muchy jednou ranou. Dajte mi vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -