Spoločnosť Apple sa vo svete preslávila najmä výnimočným dizajnom svojich produktov. Tieto vyzerali vždy moderne, luxusne a lákavo. Koncom tohto roka by mal byť predstavený celkom nový iMac využívajúci platformu Apple Sillicon. Dnes si môžete pozrieť jeho prvotriedny koncept.

iMac 2020 koncept

Aktualizácia samotného počítača prišla iba pred niekoľkými dňami. Jednalo sa však o hardvérové vylepšenie, ktoré nemalo nič spoločné s dizajnom. Ten je rovnaký už od roku 2012, čo by sa malo do niekoľkých mesiacov konečne zmeniť.

Niežeby súčasný iMac vyzeral zastaralo. Je to konieckoncov dosť subjektívny názor. Ľuďom však už príde možno trochu nudný a okukaný, čo treba napraviť. Existuje viacero únikov, ktoré naznačujú, akou cestou bude tento model pokračovať.

Šikovný dizajnér Daniel Bautista sa rozhodol, že ich dá dokopy prostredníctvom svojich vlastných vizualizácií. Nesústredil sa len na tvary ale aj na moderné technológie. Výsledok je úžasný.

Takmer žiadne rámčeky

Spoločnosť Apple si dlhodobo zakladá na čo najčistejších a najjednoduchších tvaroch. Pokiaľ to technológia umožňuje, tieto princípy aplikuje pri všetkých produktoch. Budúci iMac dostane dizajn, ktorý by mal pripomínať súčasný iPad Pro s jemným zaoblením v okrajoch.

Zabudnúť by sme mali (na základe únikov) na spodné čelo s veľkým logom cupertinského giganta. Na druhej strane sa však dočkáme čistej elegancie, ktorú by mohol v rôznych uhloch udržiavať mohutný stojan.

Dizajnér bol sofistikovaný a myslel aj na unikátne vymoženosti. Samozrejmosťou je teda odomykanie zariadenia prostredníctvom Face ID, čo by mal byť v skorej budúcnosti štandard všetkých produktov spoločnosti Apple tak ako Touch ID…

Okrem toho v stojane vyčlenil miesto pre bezdrôtové nabíjanie. Jedná sa o jednoduchý a extrémne užitočný prvok. Prečo? Dôvod je úplne jednoduchý. Nejde tu len o dopĺňanie šťavy vo vašom iPhone. Nabíjať by ste mohli takýmto spôsobom napríklad aj Magic Mouse (keby to podporovala) či Magic Keyboard.

Pozrite si snímky v galériach a do komentára napíšte, čo si o tomto koncepte myslite vy. Za nás veľmi podarené dielo pri ktorom očakávame, že sa už veľmi nebude líšiť od finálneho produktu. Nechajme sa prekvapiť…

Prečítajte si tiež  Aj takto vám môže priateľka zničiť život!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.