Je vysoká pravdepodobnosť, že spoločnosť Apple už uzavrela partnerstvo so spoločnosťou OpenAI, ktorá stojí za revolučným nástrojom ChatGPT. Ten je priekopníkom v oblasti umelej inteligencie a dočasne by mohol byť integrovaný priamo v operačnom systéme iOS 18. To, či sú tieto tvrdenia pravdivé sa dozvieme už v pondelok 10. júna o 19:00 na úvodnom evente WWDC 2024.

Každopádne, pokiaľ Apple a OpenAI skutočne začali spoluprácu, znamená to, že ChatGPT sa môže dostať aj do hlasového asistenta Siri, čo by absolútne zmenilo pravidlá hry. A ak sa vám nechce čakať a chcete si to vyskúšať už dnes, máme pre vás dobrú správu. Vďaka vylepšeniu v oficiálnej apke ChatGPT, ktorú stiahnete v App Store zadarmo to je čiastočne možné. Ako to?

Spoločnosť OpenAI aktualizovala svoju oficiálnu aplikáciu pre iPhone, vďaka čomu môžete nechať bežať aplikáciu ChatGPT na pozadí počas toho, ako práve používate iné aplikácie.

Obrovská výhoda je v tom, že s hlasovým asistentom viete po celý čas viesť plynulú konverzáciu. Najskôr si to, ale musíte aktivovať a zvyknúť si na to, že odpovede nebudete vidieť v textovej forme, ale iba počuť.

Ako aktivovať ChatGPT pre multitasking v iPhone? 

Chatgpt
Zdroj: Unsplash / Solen Feyissa / Solen Feyissa (úprava redakcie)

Celý postup je našťastie veľmi jednoduchý a treba dodržať len zopár základných korkov. Bez nich vám to fungovať nebude…

  • Aktualizujte aplikáciu ChatGPT na najnovšiu verziu.
  • Otvorte aplikáciu a vytiahnite menu (dve čiarky vľavo hore).
  • Teraz v spodnej časti kliknite na svoje meno.
  • Povoľte možnosť „Konverzácie na pozadí„.
  • Hotovo!

Akonáhle ste v apke povolili konverzácie na pozadí, môžete sa vrátiť späť do hlavnej ponuky, odštartovať konverzáciu s chatbotom (cez malú ikonu slúchadiel vpravo dole) a následne ChatGPT opustiť.

Aplikácia bude v tomto momente stále bežať na pozadí a bude sa s vami plynulo rozprávať, ako by ste s niekým telefonovali. Vy si pri tom môžete robiť čokoľvek iné, napríklad scrollovať sociálne siete, alebo surfovať po internete.

Konečne konverzácia po slovensky 

Obrovskou výhodou ChatGPT je, že ovláda aj slovenský jazyk, takže tu odpadá jazyková bariéra, s ktorou sa mnohí Slováci stretávajú pri Siri už od roku 2011.

Nie každý vie totiž po anglicky a rovnako nemusí byť každému príjemné používať tento jazyk pri hlasovom asistentovi.

Zatiaľ sa nám nepodarilo zistiť, či má táto funkcia zásadný vplyv na výkon zariadenia alebo jeho zhoršenú výdrž batérie. Každopádne je to, ale pekná ukážka toho, čo dnes dokážu tie najmodernejšie technológie.

Prečítajte si tiež  Navrhnite si vlastný iPhone. To, že bude mať kolieska či volant vôbec nevadí. Pomôže vám táto stránka

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -