Nebudeme si klamať, Apple Intelligence je určite jedna z najočakávanejších funkcií od spoločnosti Apple, ktorá sa pomaly ale isto dostáva do sveta vďaka beta testovaniu. V európskej únii však Apple AI nevyhovuje legislatíve a preto tu nie je dostupná. A hoci je pravda, že Apple spolupracuje s EÚ, aby spoločne tento problém vyriešili, zatiaľ sa dá ku Apple Intelligence dostať iba špeciálnou cestou. Našťastie ju už poznáme.

S príchodom iOS 18.1 beta 2 môžete umelú inteligenciu od Apple vyskúšať aj na Slovensku. Dôležité je však pred predstavením celého procesu, v ktorom si ukážeme ako zapnúť Apple Intelligence v EÚ napísať, že to funguje len na iPhone 15 Pro / 15 Pro Max, alebo iPade a Macu, v ktorých sa nachádza čip M1 alebo novší. Ak máte zariadenie s Intelom alebo procesorom A16 Bionic (a starším), na Apple AI môžete zabudnúť.

Aby sme však nezdržovali, poďme na samotný postup. Vďaka nasledujúcim krokom si môžete vyskúšať Apple Intelligence aj na Slovensku.

Ako zapnúť Apple Intelligence v EÚ? Tu je návod

Pred tým než začnete sa ale uistite, že máte v zariadení nainštalovanú druhú vývojársku beta verziu iOS 18.1 (alebo novší softvér).

Najväčším problémom celého postupu je, že na spustenie Apple Intelligence bude potrebovať s vysokou pravdepodobnosťou americké Apple ID. Zaznamenali sme aj prípady, kedy potrebné nebolo, no pravdepodobne šlo skôr o náhodu alebo chybu.

V praxi to znamená, že si musíte vytvoriť úplne nové americké konto a budete potrebovať adresu či rôzne dáta, aby sa účet podarilo vytvoriť. Samozrejme, dá sa to celé obísť, no nie je to jednoduché… Pokiaľ sa vám to však podarí, môžete pokračovať podľa postupu nižšie. Taktiež vám odporúčame robiť tieto „experimenty“ na záložnom iPhone, nie na svojom primárnom zariadení. Je to beta a nikdy neviete, ako bude fungovať v praxi.

  1. Otvorte aplikáciu Nastavenia, vyberte Všeobecné a Jazyk a región .
  2. Kliknite na tlačidlo Pridať jazyk… a vyberte Angličtina (USA) .
  3. Potom klepnite na Región a vyberte Spojené štáty. (Neovplyvní to vaše oblasti App Store ani nákupy.)
  4. Vráťte sa do hlavnej ponuky Nastavenia a klepnite na Apple Intelligence & Siri .
  5. Vyberte Jazyk a zvoľte Angličtina (Spojené štáty americké) .
  6. Teraz sa budete môcť pripojiť k čakacej listine Apple Intelligence, ktorá je vo väčšine prípadov prijatá v priebehu niekoľkých minút. Pod textom hlavičky Apple Intelligence klepnite na Join the Apple Intelligence Waitlist.
  7. Po krátkom čakaní sa správa zmení na Turn On Apple Intelligence . Klepnite naň a mala by sa zobraziť uvítacia správa, ktorá naznačuje, že ste na svojom zariadení úspešne povolili funkcie AI.
Prečítajte si tiež  Apple Car stál viac ako 10 miliárd dolárov. Aké ďalšie kroky firma podnikne?

Majte tiež po celý čas na pamäti, že hoci je vidina inštalácie Apple Intelligence do zariadenia lákavá, v skutočnosti ide stále len o nedokončenú beta verziu a dokonca väčšina z prezentovaných noviniek na WWDC dodnes nie je v systéme k dispozícii.

Aj preto vám radšej odporúčame počkať na oficiálne uvedenia na trh, ktoré príde vo svete koncom roka 2024 a v Európe najskôr v roku 2025 (presný dátum ani obdobie žiaľ v tejto chvíli nepoznáme).

Ak ste sa však Apple Intelligence predsa rozhodli vyskúšať, dajte nám vedieť do komentára na sociálnych sieťach Facebook a Instagram, aké sú vaše skúsenosti. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory .

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -