Spoločnosť Meta, ktorá sa nedávno premenovala z Facebooku odkladá svoje plány na skoré zavedenie end-to-end šifrovania pre správy v aplikácii Messenger a Instagram. Pôvodne sme sa ho mali dočkať v roku 2022 avšak tento časový rámec sa nepodarí splniť.

Podľa nového stanoviska, ktoré zverejnila Meta iba včera bude end-to-end šifrovanie dostupné až v roku 2023. Presnejší dátum ale nie je známy.

V denníku The Telegraph prezradila vedúca globálnej bezpečnosti spoločnosti Meta Antigone Davisová konkrétne toto: „Spoločnosť Meta posúva termín zavedenia end-to-end šifrovania pre miliardy používateľov služieb Messenger a Instagram niekedy na rok 2023“.

Instagram BannerVládni predstavitelia vyjadrili nad týmto rozhodnutím obavy 

Podľa kompetentných má tento nadbytočný čas poskytnúť priestor pre odborníkov a koordináciu v oblasti boja proti zneužívaniu na internete a na ochranu súkromia používateľov.

Prečítajte si tiež  Toto je 7 skrytých trikov v aplikácii Messenger, ktoré by ste mali poznať

Netreba zabúdať, že po oznámení pôvodného plánu na spustenie end-to-end šifrovania pre aplikácie Messenger a Instagram v roku 2022 vyjadrili mnohí vládni predstavitelia, inštitúcie a ďalší odborníci z oboru svoje obavy.

Tie spočívajú v tom, že koncové šifrovanie sťaží presadzovanie práva na ochranu bezpečnosti verejnosti a detí. Uvidíme ako sa napokon celá táto situácia vyvinie. Nechajme sa prekvapiť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.