Pokiaľ patríte medzi predplatiteľov streamovacej služby Apple Music, máme pre vás dobré správy. Spoločnosť Apple ju v roku 2023 v rámci vynoveného operačného systému značne vylepšila a pridala do nej niekoľko zaujímavých funkcií a noviniek, ktoré počas bežného používania určite oceníte. V dnešnom článku sa pozrieme na všetky z nich a prezradíme vám, čo môžete očakávať. Tak poďme na to:

1. Prelínanie 

Apple Music iOS 17
Funkciu prelínania si budete môcť dodatočne nastaviť (Zdroj: Macrumors)

Vďaka funkcii Prelínanie môžu skladby prechádzať plynulo jedna po druhej, vďaka čomu sa eliminuje nepríjemné oneskorenie medzi prepínaním skladieb. Ide možno iba o detail, no mnohé konkurenčné služby ho ponúkajú roky a používatelia ho radi používajú.

Absencia tejto funkcie bola dlhodobo dôvodom, prečo padala služba Apple Music pod paľbu kritiky. Apple to však našťastie v iOS 17 konečne všetko vyriešil.

2. Spoločné zoznamy skladieb 

Apple Music iOS 17
Spoločné playlisty môže upravovať každý člen. Dokonca tu fungujú aj reakcie v podobe emotikonov (Zdroj: Macrumors)

Ďalšia nenápadná, no za to veľmi zaujímavá a užitočná funkcia sú spoločné zoznamy skladieb, v ktorých sa môžete pohybovať vy, aj vaši priatelia. Jednoducho si tu môžete navzájom pridávať, odstraňovať, alebo meniť poradie skladieb presne podľa vlastnej potreby.

Táto funkcia bude podporovať väčšie množstvo používateľov, pričom každý bude môcť do playlistu pridať svoje skladby a taktiež reagovať na pridané skladby v zozname za pomoci emotikonov.

3. SharePlay pre CarPlay

Apple Music iOS 17
Na to, aby táto funkcia fungovala musí mať iPhone pripojený k vozidlo predplatené Apple Music. Ostatní cestujúci, ktorí môžu meniť skladby, však nie (Zdroj: Macrumors)

Apple sa v roku 2023 rozhodlo, že zdokonalí cestovanie autom. Aj preto pridalo do aplikácie Apple Music pre systém CarPlay funkciu, ktorá umožňuje každému pasažierovi vo vozidle prehrávať svoje obľúbené skladby bez toho, aby musel mať predplatené Apple Music.

Jedinou podmienkou je, aby bolo toto predplatné aktívne na zariadení, ktoré je cez kábel, prípadne bezdrôtovo pripojené ku vozidlu.

4. Prepracované rozhranie  

Apple Music iOS 17
Do Apple Music dorazili animované albumy (Zdroj: Macrumors)

Pre albumy, ktoré túto možnosť podporujú, sú v iOS 17 k dispozícii špeciálne animované obrázky, ktoré sa objavujú na celej obrazovke zariadenia. Celý obal albumu je navyše navrhnutý tak, aby sa plynulo zmestil do hudobného prehrávača, ktorého súčasťou sú aj ovládacie prvky. Vyzerá to veľmi elegantne.

5. Popisy skladieb 

Apple Music iOS 17
V Apple Music sa po novom nachádza viac podrobností o skladbách (Zdroj: Macrumors)

Pokiaľ sa chcete dozvedieť o svojej obľúbenej skladbe viac, aplikácia Apple Music vám to po novom umožní vďaka špeciálnej funkcií. Po kliknutí na tlačidlo troch bodiek si môžete prečítať podrobné popisy skladieb. Ich súčasťou sú zúčastnení umelci, skladatelia či iné osoby, ktoré sa na tvorbe podieľali.

6. Apple Music Sing s podporou Apple TV

Apple Music iOS 17
Pokiaľ si radi spievate, funkcia Apple Music Sing už funguje aj na Apple TV (Zdroj: Macrumors)

Pokiaľ používate iPhone s operačným systémom iOS 17 a zároveň Apple TV 4K s operačným systémom tvOS 17, po novom si môžete spievať svoje obľúbené skladby aj pri pohľade na televízor. Je to také zjednodušené karaoke.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Slovenský operátor vás ohromí svojou novou ponukou. Získate nové služby a vernostný program s darčekmi

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -