Spoločnosť Apple v roku 2022 predstavila iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max, ktorý dostal nový interaktívny prvok s názvom Dynamic Island. Išlo o šikovný trik, ako skryť senzory pre Face ID a prednú kameru a zároveň ich doplniť o špeciálne používateľské rozhranie, ktoré môže byť veľmi praktické.

Apple pridal do prvku Dynamic Island rôzne animácie a takisto živé aktivity. Vďaka ním môžete mať prístup ku aplikáciám a činnostiam, ktoré robí váš iPhone na pozadí mimoriadne rýchlo. Stačí kliknúť na Dynamic Island a veľa vecí dokážete ovládať aj priamo z tohto miesta. Vedeli ste však, že medzi živými aktivitami môžete aj prepínať?

Akonáhle totiž spustíte dve činnosti naraz, Dynamic Island bude prioritizovať jednu z nich a tú druhú zobrazí vo forme malej okrúhlej ikony v pravej časti obrazovky.

iPhone
Zdroj: Unsplash / Aditya Chinchure (úprava redakcie)

Vy sa ku nej následne môžete dostať jednoduchým posunutím prsta po Dynamic Islande smerom doľava alebo doprava. Takisto môžete na jednotlivé ikony kliknúť a podržať na nich prst, vďaka čomu získate zrýchlený prístup ku ich ovládaniu.

Je síce pravda, že bežné ovládanie Dynamic Islandu pozná drvivá väčšina používateľov, no prekvapivo o týchto možnostiach a gestách vie len veľmi malé percento z nich.

A ak ešte nemáte iPhone, ktorý má tento interaktívny prvok, kúpiť si môžete iPhone 15, ktorý sa štandardne predáva za 949 €, no po kliknutí na tento odkaz ho zoženiete od 709 €. Aktuálne je to najdostupnejší model s Dynamic Islandom na trhu!

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Európska únia môže zrušiť Airbnb, má k nemu rôzne výhrady
Môže ťa zaujímať
- Reklama -