Optimalizované nabíjanie aj pre AirPods Pro

Súčasné technológie ponúkajú dostatočný výpočtový výkon na to, aby nám vydržali aj niekoľko dlhých rokov. Problémom je ale batéria, ktorá degraduje oveľa skôr, ako by sme očakávali. V prípade slúchadiel AirPods Pro je jej výmena náročná, respektíve nemožná. Aj preto by ste mali zvážiť aktiváciu funkcie optimalizované nabíjanie. Výrazne vám predĺži jej životnosť.

 

Nastavenie bolo navrhnuté tak, aby spomalilo opotrebovanie akumulátora prostredníctvom „obmedzenia nabíjania“. Systém sleduje, ako svoje AirPods Pro používate v praxi a na základe toho vyhodnotí, v ktorých časoch sú v nečinnosti.

Ak si teda dáte slúchadlá večer pred spaním do nabíjania a robíte to pravidelne vo vybraných časoch (napr. od 23:00 do 8:00), optimalizované nabíjanie zariadí, aby sa v tejto situácii neprebíjali. Batéria sa naplní do 80% a svoju kapacitu drží až do cca 7:00. Počas poslednej hodiny pribudne zvyšných 20%. Keď ráno vstanete, samozrejme, že vás to nijako neovplyvní…

Návod: Takto na AirPods Pro zapnete optimalizované nabíjanie batérie.

  • Vytiahnite slúchadlá AirPods Pro z nabíjacieho púzdra a zabezpečte pripojenie k iPhonu.
  • Teraz kliknite vo svojom iPhone na Nastavenia.
  • Pokračujte na položku Bluetooth.
  • Vedľa AirPods Pro zvoľte písmeno „i“.
  • Pri položke optimalizovaného nabíjania batérie presuňte prepínač do polohy zapnuté.
  • Hotovo.

Ako sami vidíte, všetko bolo veľmi rýchle a jednoduché. Pokiaľ vám táto funkcia nebude prekážať počas praktického používania, určite ju aktivujte. AirPods Pro nie sú práve najlacnejším produktom a preto sa oplatí udržiavať ich batériu v čo možno najlepšom stave.

Optimalizované nabíjanie si môžete aktivovať aj na svojom iPhone, či po novom aj v hodinkách Apple Watch. Do komentára nám napíšte, či využívate túto funkciu.

Prečítajte si tiež  Návod: Konvertovanie HEIC na JPG v aplikácii Náhľad.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.