iOS 13 priniesol novinku, ktorá nás veľmi potešila. Vďaka jednoduchej softvérovej funkcii sa nám automaticky predlžuje životnosť batérie. Reč je o optimalizovanom nabíjaní. To sa spolu s watchOS 7 dostalo aj na hodinky Apple Watch.

Optimalizované nabíjanie aj pre Apple Watch

Pokiaľ ste sa niekedy zaujímali o to, prečo batéria v mobilných zariadeniach rýchlo degraduje, pravdepodobne ste zistili, že za to môže aj spôsob nabíjania.

Akumulátor nemá rád extrémy. To znamená, že mu nerobí dobre úplne vybitie a tak isto úplne nabitie. Najlepšie sa cíti v rozmedzí 20-80%. Vďaka funkcií optimalizovaného nabíjania mu v tom dokáže pomôcť softvér.

Vaše hodinky (alebo ja iPhone) niekoľko dní či týždňov sledujú, kedy ich zapájate/odpájate do/zo siete. Býva to poväčšine v noci, počas spánku. Vo chvíli, keď si vytvoria určitý návyk, nebudú sa nabíjať na viac než 80% cca hodinu pred bežným vytiahnutím zo zásuvky.

Lepšie vám to vysvetlí príklad. Ak chodíte spať o 23:00 a Apple Watch položíte na magnetickú podložku, funkcia drží batériu na 80% počas celej noci. Na 100% kapacity sa hodinky začnú dopĺňať až cca hodinu pred tým, než vstanete. Nehrozí tu teda nijaké „prebíjanie“.

Návod: Ako nastaviť optimalizované nabíjanie Apple Watch

  • Odomknite svoje Apple Watch a stlačte digitálnu korunku (dostanete sa do menu).
  • Vyberte Nastavenia a nájdite sekciu Batéria (Na tomto mieste si dokážete skontrolovať aktuálny stav nabitia, to nás však teraz nezaujíma.).
  • V tejto časti prejdite nižšie, kde sa nachádza tlačidlo “Zdravie batérie” (nad posuvníkom “rezervy”).
  • Teraz si môžete skontrolovať v akom stave sa nachádza váš akumulátor. Pokiaľ ale budete scrollovať nižšie, nájdete tu prepínač pre optimalizované nabíjanie batérie (prepnite ho do polohy „aktívne“).
  • Hotovo, akumulátor sa bude nabíjať o niečo „inteligentnejšie“.
Prečítajte si tiež  Apple práve vydalo iOS 16.3. Toto sú úplne všetky novinky, ktoré systém prináša
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.