Wi-Fi je nápomocná technológia, ktorá však už určite nejakým spôsobom potrápila každého z nás. Niekedy nefunguje, inokedy je jej signál slabý. Ak sa vám doteraz nepodarilo nájsť príčinu, možno že sa nachádza v kuchyni. Odborníci radia, aby ste ako prvú skontrolovali mikrovlnku.

Máte problémy s Wi-Fi? Skontrolujte mikrovlnku.

Možno, že to znie trochu smiešne, avšak ako vtip to určite nemyslíme. Podľa mnohých odborníkov môže práve obľúbený spotrebič na ohrievanie jedla spôsobovať problémy, spojené s výpadkom či zoslabnutím Wi-Fi. Mikrovlnky sú síce „fascinujúce“, no žiaľ ani zďaleka nie vo všetkých prípadoch tak dokonalé, ako by sa mohlo zdať.

- Reklama -

Na svoj chod využívajú rovnakú frekvenciu 2,4 GHz, ako Wi-Fi smerovače. Rozdiel je tu v princípe len taký, že v jednom prípade sú rádiové vlny využívané na rýchle ohrievanie jedla, no a v druhom prípade na prenos neviditeľných dát z vášho počítača alebo smartfónu na sieť.

Hoci by tento problém mal byť eliminovaný dokonalým utesnením mikrovlnnej rúry, prax ukazuje, že vlny napriek tomu prenikajú von a rušia Wi-Fi signál. Výsledok je teda, že zatiaľ čo obviňujete vášho poskytovateľa služieb za pomalý internet, všetko môže spôsobovať obyčajný spotrebič, ktorý práve používa nejaký člen vašej rodiny na zohriatie večere.

Ako problém eliminovať?

Samozrejme že ak máte takýto problém, ešte to nutne neznamená, že musíte vymeniť mikrovlnku. Začnite určite testom, kde vyskúšate funkčnosť Wi-Fi keď je mikrovlnka zapnutá a následne, keď je vypnutá. Prinášame vám aj zopár užitočných tipov, ako si v takomto prípade dočasne hravo poradiť:

  • Skúste presunúť váš Wi-Fi smerovač na iné miesto. Pokiaľ sa nachádza v kuchyni, možno že vám pomôže iná izba (napríklad obývačka).
  • Pokiaľ nejde presunúť smerovač, skúste nájsť iné umiestnenie vašej mikrovlnnej rúry. Možno stačí aj pár desiatok centimetrov na to, aby sa navzájom nerušili.
  • Pokiaľ máte na počítači ethernetový port, situáciu vyriešite pripojením cez kábel do Wi-Fi smerovača. Vieme, nie je to ideálne riešenie. Ak máte ale napríklad dôležitý a neodkladný konferenčný hovor, nestabilnú sieť nemôžete riskovať.
  • K dispozícii máte stále možnosť zdieľania internetu z iPhonu cez Wi-Fi, Bluetooth či kábel.
  • Skúste vykonávať dôležitú činnosť na internete (napríklad spomínané konferenčné hovory) vtedy, keď ľudia vo vašej domácnosti nejedia, alebo ich na problém upozornite.
Máte problémy s Wi-Fi? Skontrolujte mikrovlnku.
Máte problémy s Wi-Fi? Skontrolujte mikrovlnku.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.