Spoločnosť Apple počas včerajšieho večera predstavila niekoľko nových produktov, medzi ktorými bol aj iPad 10. generácie.

Zariadenie síce dostalo prepracovanejší a modernejší dizajn, no rovnako aj vyššiu cenovku, čo určite nepotešilo slovenských fanúšikov.

Už na prvý pohľad je jasné, z akého tabletu táto novinka vychádza. Vizuálom aj hardvérom je to iPad Air 4. generácie, ktorý spoločnosť Apple predstavila ešte v roku 2020.

A aj keď by ste si mohli myslieť, že ide o to isté, len trochu vylepšené zariadenie, opak je pravdou. Technologický gigant tu nepekne šetril.

Bez antireflexnej vrstvy 

Nový iPad 10. generácie od spoločnosti Apple
Zdroj: Apple

iPad 10 prináša viacero obmedzení, aby sa dostatočne odlíšil od svojho drahšieho bračeka. Podporuje napríklad len Apple Pencil prvej generácie, takže na druhú generáciu s magnetickým nabíjaním na bočnej hrane môžete zabudnúť. Nie je to však všetko.

Zobrazovacia jednotka nemá ani špeciálnu antireflexnú vrstvu, ktorá je pri iných iPadoch dlhoročným štandardom.

Pokiaľ teda s iPadom 10 vyjdete do exteriéru na slnko, môžete mať problémy so sledovaním obsahu na displeji kvôli výrazným odleskom. Tie tu nie sú nijakým spôsobom minimalizované.

Ak chcete robiť s grafikou, kúpte si drahší model 

iPad 10 displej
Zdroj: Apple

Pri displeji ešte zostaneme. Ak pracujete s grafikou a potrebujete čo najvernejšie farby, iPad 10. generácie určite nie je pre vás. Zariadenie más síce kvalitnú Retinu s vysokým rozlíšením 2360 x 1640 pixelov (264ppi)., no nepodporuje farebné spektrum P3, ale iba sRGB.

Čerešničkou na torte je potom to, že zobrazovacia jednotka nie je podľa internetovej stránky spoločnosti Apple plne laminovaná. To v praxi znamená, že medzi displejom a sklenenou dotykovou plochou sa nachádza drobný priestor, pretože tieto dva komponenty nie sú navzájom spojené špeciálnym lepidlom.

Rovnaké riešenie mal aj iPad 9. generácie, ktorý zostáva v predaji za oveľa priaznivejších 349 €. Možno ide predsa len o rozumnejšiu voľbu…

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -