Spoločnosť Apple urobila v mobilnom operačnom systéme iOS 13 naozaj veľa zmien. Jednou z nich bola aj pre niekoho otravná funkcia Memoji vrámci klasickej Emoji klávesnice. Až donedávna túto funkciu v podstate nebolo možné fyzicky deaktivovať. Dnes sa to už ale dá. Pozrite si návod na to, ako odstrániť Memoji z klávesnice v iOS 13.

Memoji v klávesnici v iOS 13

Na svete sú len dva druhy ľudí. Tí, ktorí Memoji v klávesnici v iOS 13 milujú, a potom tí, ktorí túto funkciu nenávidia. Ťažko povedať, koľko používateľov je na ktorej strane ale veľa krát nám chodia do redakcie sťažnosti s otázkou, ako sa Memoji zbaviť. My dnes prinášame jednoduchú odpoveď v podobe návodu.

- Reklama -

Čo sa týka Applu, tak je celkom logické, že sa snaží aj takýmto spôsobom napredovať. Rozumieme tomu, prečo novú funkciu do systému pridalo. Chcelo pre používateľov rozšíriť možnosti komunikácie. Na strane druhej sme ale toho názoru, že automaticky mali v spoločnosti priniesť aj možnosť deaktivácie pre tých, ktorým to až tak moc nevyhovuje.

Ešte pred aktualizáciou iOS 13.3, ktorá prináša možnosť deaktivácie sme skúšali rôzne spôsoby, ktoré sa ale napokon aj tak neosvedčili. Výsledok bol teda taký, že ľudia sa Memoji v konečnom dôsledku nezbavili. Dnes prinášame riešenie, ktoré vás otravných tváričiek raz a navždy zbaví.

Návod: Ako odstrániť Memoji z klávesnice v iOS 13.

V prvom rade ešte pred tým ako sa pustíme do návodu, uistite sa, že máte aktuálnu verziu operačného systému iOS 13.3. Skontrolujete to cez Nastavenia> Všeobecné> Informácie> Verzia softvéru. Ak áno, môžete pokračovať, ak nie, aktualizujte si zariadenie. Možnosť deaktivácie Memoji nálepiek tu pred aktualizáciou nebola…

  • Otvorte na svojom zariadení Nastavenia.
  • Vyberte v menu políčko Všeobecné.
  • V tejto časti nájdite Klávesnica.
  • Posuňte sa nižšie, kde nájdete prepínač Memoji Nálepky.
  • Kliknite naň a deaktivujte ho.
  • Hotovo.

Teraz vás už nič vo vašom zariadení nebude otravovať. Napíšte nám do komentára, či túto funkciu milujete alebo ju nenávidíte a pomohli sme vám. Budeme radi za každú jednu reakciu!

Návod: Ako odstrániť Memoji z klávesnice v iOS 13.
Návod: Ako odstrániť Memoji z klávesnice v iOS 13.
Návod: Ako odstrániť Memoji z klávesnice v iOS 13.
Memoji – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.