Najmä v súčasnej dobe sa mnohí ľudia obávajú o svoje online súkromie a aj preto sa snažia chrániť tak veľmi, ako sa len dá. Anonymné prezeranie stránok cez Safari je dobrým spôsobom, ako zamedziť vášmu zariadeniu, aby si ukladalo históriu vašich internetových stránok a takisto automatické vypĺňanie. Ako ho ale aktivovať?

Postup je úplne jednoduchý a behom niekoľkých sekúnd ho zvládne každý z vás. V prvom rade si na svojom iPhone kliknite na ikonu tabov v pravom dolnom rohu a následne z ponuky vyberte položku Anonymné okno.

Pokiaľ ju tu nenájdete, taktiež môžete zvoliť tlačidlo Nový anonymný tab, ktoré sa nachádza v spodnej časti výberu.

Akonáhle sa vo svojom iPhone dostanete do anonymného prezerania, zmení sa aj používateľské prostredie aplikácie Safari. Všimnete si to na ikonách ovládania v spodnom bare, ktoré už nebudú modré ale buď biele alebo čierne (v závislosti od tmavého respektíve svetlého režimu).

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

No a ešte jeden drobný detail, akonáhle si otvoríte nový anonymný tab, Safari vám poskytne v jeho vrchnej časti dodatočnú informáciu o tom, čo dokáže anonymný režim.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -