Spoločnosť Apple už dávnejšie predstavila tmavý režim pre iPhone a iPad, keď sa stal pevnou súčasťou operačného systému iOS 13. Na túto funkciu používatelia čakali niekoľko dlhých rokov a aj preto sa nemôžeme čudovať, že je taká populárna. Navyše si ju obľúbili aj tvorcovia aplikácií či internetových stránok.

Prečítajte si tiež  Ďalší únik nám odhaľuje, ako bude vyzerať výrez v iPhone 14. Zrejme vás nenadchne

Tmavý režim má väčšina z nás nastavený tak, že akonáhle odbije určitý čas (večer alebo ráno), zariadenie sa automaticky prepne zo svetlých farieb do tmavých a naopak. Vďaka tomuto režimu sa na displej príjemnejšie pozerá, šetrí nám oči a takisto aj batériu.

Problémom tmavého režimu však môže byť rozsiahlejšie prispôsobenie, ktoré momentálne nie je k dispozícii. Niektorí ľudia by skrátka radi používali určité aplikácie len v tmavom režime a iné zase v svetlom. Vývojári to zvyknú riešiť pomocou nastavenia konkrétnej apky a preto Apple reaguje aj v svojom prehliadači Safari.

Šikovní vývojári, ktorí sa „pohrabali“ vo WebKite objavili funkciu, ktorá síce zatiaľ nie je k dispozícii, no technologický gigant ju evidentne testuje. Pomocou prepínača si budete môcť sami zvoliť, ktorá stránka má fungovať v svetlom režime, a ktorá naopak v tmavom režime.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Toto nastavenie nebude spolupracovať s aktuálnym režimom vo vašom operačnom systéme. Inými slovami, ak budete chcieť nejakú stránku svetlú, no v zariadení je už aktívny Dark Mode, stránka zostane svetlá. Je to možno drobný trik, no v praxi ho môže používať množstvo ľudí. V súčasnosti však nevieme povedať, kedy nám ho Apple predstaví. Snáď to ale bude čoskoro.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.