Spoločnosť Apple neustále pracuje na zlepšovaní svojich produktov, pričom v niektorých prípadoch na to nepotrebujeme upravovať hardvér, ale postačia aj softvérové zmeny. Presne to je aj prípad špičkových slúchadiel AirPods Pro 2. generácie, ktoré minulý rok s príchodom iOS 17 dostali celú sériu vylepšení. Všetkým z nich sme sa venovali v samostatnom článku.

V nasledujúcich riadkoch sa však pozrieme na jednu nenápadnú, no zato veľmi šikovnú funkciu, o ktorej obrovské množstvo ľudí do dnešných dní nemá ani potuchy. Je pritom extrémne užitočná a pri používaní si ju okamžite zamilujete. Funkcia detekcie konverzácie robí presne to, čo vyplýva z jej názvu.

Slúchadlá za pomoci svojich kvalitných mikrofónov po celý čas analyzujú, čo sa deje vo vašom okolí, aby vám dokázali poskytnúť čo najpresnejšie a najúčinnejšie aktívne potláčanie okolitých zvukov.

Slúchadlá automaticky zistia, že sa s niekým rozprávate 

Akonáhle, ale zariadenie zaznamená, že sa s niekým rozprávate, funkciu ANC dokáže samé od seba stiahnuť na nižšiu úroveň, aby ste dobre a zreteľne počuli druhú osobu a nemuseli ste to robiť vy manuálne.

Áno, je to možno drobnosť, no zároveň je veľmi praktická a keď sa ju naučíte používať, svoje AirPods Pro 2 si ešte viac obľúbite. Vieme to z vlastných skúseností.

Na nastavenie detekcie konverzácie v bezdrôtových slúchadlách AirPods Pro 2 stačí prejsť na iPhone s operačným systémom iOS 17 alebo novším do ovládacieho centra (keď sú ku nemu slúchadlá pripojené), podržať prst na položke hlasitosť a následne funkciu detekcie konverzácie aktivovať tlačidlom v spodnej časti obrazovky. To je všetko, už stačí iba túto novinku otestovať.

A ak nemáte AirPods Pro 2 a chceli by ste aktuálne asi najlepšie TWS slúchadlá na trhu vyskúšať, môžete ich už kúpiť za výhodnú cenu. Štandardne sa predávajú za 279 €, no po kliknutí na tento odkaz ich kúpite len za 219 €. Pre viac informácií si pozrite video priamo od spoločnosti Apple.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Ultra bude šialene drahý. Kupovať si ho budú iba tí najnáročnejší Slováci
Môže ťa zaujímať
- Reklama -