Každému šoférovi je zrejme jasné, že telefón za volant nepatrí. Našťastie však v 21. storočí už máme mnohé režimy a systémy, ktoré nám vedia zlepšiť našu pozornosť a tým zvýšiť celkovú bezpečnosť cestnej premávky.

Ak napríklad vediete motorové vozidlo a nechcete byť nikým vyrušovaní, v iOS 15 si môžete aktivovať režim „Šoférovanie“. Počas neho vás váš iPhone nebude rozptyľovať. Viac sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

No a aj keď je samotná funkcia naozaj super a rýchlo si na jej používanie zvyknete, ešte stále tu máte viacero možností, ako ju zdokonaliť. Jednou z nich je napríklad aj prispôsobenie automatickej odpovede na prichádzajúce hovory tak, aby nepôsobila ako „od robota“. Zvládnete to behom minúty.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

V prvom rade si musíte otvoriť aplikáciu Nastavenia a prejsť do sekcie Môj čas. V nej kliknite na položku Šoférovanie a zo sekcie „Možnosti“ kliknite na Automatickú odpoveď. Vo vrchnej časti ponuky si môžete vybrať, komu sa má automatická odpoveď odosielať a komu nie.

Do spodného okienka potom môžete zadať svoj vlastný text automatickej odpovede, vďaka čomu dáte osobám, ktoré sa vás snažia kontaktovať vedieť, že teraz zdvihnúť jednoducho nemôžete. A ak by sa vyskytlo niečo vážne a vy by ste o tom mali okamžite vedieť, môžu vám odoslať textovú správu s textom „urgent„.

Dajte nám vedieť do komentárov, či túto funkciu využívate alebo nie. Tešíme sa na vaše postrehy a názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.