Aj keď má spoločnosť Apple pomerne dobrú povesť čo sa týka spoľahlivosti, aj jej zariadenia občas trpia na problémy. Ak vám zamrzla aplikácia na Macu a nejde vypnúť, mohli ste preťažiť procesor alebo sa skrátka v systéme objavila chyba. Každopádne, jediným účinným spôsobom ako tento problém vyriešite je vynútenie ukončenia apky.

Ešte predtým, ako sa do toho pustíte vám odporúčame počkať. Niekedy si Mac skrátka potrebuje iba vyriešiť veci na pozadí a zamrznutá aplikácia sa za pár desiatok sekúnd, nanajvýš minút sama rozbehne. Spomíname to preto, že ak v nej máte rozrobenú prácu, za pomoci vynúteného ukončenia ju môžete nechcene vymazať. Dá sa to urobiť hneď dvoma spôsobmi.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Takto vynútite ukončenie aplikácie na Macu (Metóda č.1)

Ak sa vám to podarí, prejdite do Docku (Spodná lišta na Macu, kde máte pripnuté všetky svoje apky, pravým tlačidlom (alebo dvoma prstami) kliknite na ikonu Apky a následne stlačte tlačidlo Option. V okne sa vám objaví tlačidlo „Vynútené ukončenie“, na ktoré treba kliknút.

Takto vynútite ukončenie aplikácie na Macu (Metóda č.2)

Druhá metóda je vhodná vtedy, ak sa do Docku neviete dostať alebo metóda č.1 nefunguje. V takom prípadne kliknite na logo Apple v lište ponuky (ľavá horná časť obrazovky) a nájdite možnosť Vynútené ukončenie (niekedy sa tu objaví aj názov programu).

Pokiaľ to robíte priamo z domovskej plochy, kliknite na tlačidlo Vynútené ukončenie a potom sa vám zobrazí drobný panel so zoznamom práve zapnutých apiek. Kliknite na apku, ktorá nefunguje (označená bude ako „Nereaguje“) a vyberte možnosť Vynútiť ukončenie. Potom by sa mala vypnúť.

Zamrzla vám aplikácia na Macu a nejde vypnúť

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Intel chce získať späť Apple ako zákazníka
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.