Z času na čas sa k nám do redakcie dostane otázka od fanúšika, nad ktorou sa skúsení používatelia chytajú za hlavu. Netreba však zabúdať na to, že každý sme raz začínali s iPhonom a nikto z nás o ňom nevedel od prvej sekundy všetko. Aj preto sa v tomto článku pozrieme na to, prečo na iPhone nefunguje ľavý reproduktor. Nie je to žiadna chyba.

Tento článok píšeme konkrétne na dotaz od čitateľa, ktorý sa nás nedávno opýtal, kde sa oplatí opraviť iPhone 12, ktorému nehrá jeden reproduktor. Telefón má skutočne dva reproduktory no nenachádzajú sa tam, kde si možno myslíte. Veľa ľudí sa domnieva, že oba reproduktory sú umiestnené naľavo a napravo od Lightning konektora.

Pravda je však taká, že zvuk vychádza len z otvorov na pravej strane (tá kde je viac dierok) a potom zo slúchadla na telefonovanie, ktoré slúži práve ako druhý reproduktor.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

LOOPI REKLAMA
REKLAMA

Prečo má ale zariadenie dierky aj naľavo od konektora? Je to tak už dlhé roky a v skutočnosti ide o technické riešenie. Na tomto mieste sa nachádza mikrofón, ktorý je počas telefonátu blízko vašich úsť. Aj preto vám osoba na druhej strane dokáže vždy perfektne rozumieť.

Pochopiteľne, aj mikrofón môže z času na čas zlyhať alebo sa zaniesť špinou. Tá sa dostane do niekoľkých otvorov napríklad pri dlhom nosení vo vrecku, čoho následkom je horšia zrozumiteľnosť vášho slova počas telefonátu. Ak sa vám to stalo, použite tento návod, s ktorým si mikrofón (aj reproduktor) hravo vyčistíte.

Ak ste nevedeli toto „tajomstvo“ o iPhone, dúfame, že sme vás niečo nové naučili. Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.