Moderné smartfóny sú vodotesné. Bez problémov odolajú niekoľkominútovému ponoreniu do vody. Vrásky na čele však dokáže narobiť reproduktor. Vyčistiť ho býva problém a schnutie trvá hodiny. Našťastie existuje trik, ktorý vám pomôže.

Nepoužívajte žiadne ostré predmety či stlačený vzduch.

Na začiatok jedno upozornenie. V tomto návode nebudeme používať žiadne ostré predmety a rovnako sa vyhneme aj stlačenému vzduchu. Dôvodom je citlivosť reproduktoru. Hoci by sa nemalo nič stať, neodbornou manipuláciou môžete znehodnotiť tesnenia.

Pri ďalšom kontakte s vodou vzniká riziko poškodenia elektroniky (nie len samotného reproduktoru). Ľudia často používajú špáradlá alebo ihly. Nič takéto nie je potrebné.

Ako sa zbaviť nečistôt

Pokiaľ chcete odstrániť špinu, vezmite vatovú tyčinku, ktorá je z jednej strany navlhčená. Na reproduktor netlačte. Najprv po ňom jemne prejdite vlhkou stranou a potom suchou. Usadeniny sa uvoľnia a do veľkej miery zmiznú.

Efektívna je tiež zubná kefka. Ak sa ju rozhodnete použiť, malo by ísť výhradne o suchý proces. Tak isto buďte veľmi citliví a opatrní. Krúživým pohybom po niekoľkých minútach „vytiahnete“ väčšiu nečistôt. Nahromadený prach následne vyklepte napríklad na stôl.

Návod ako odstrániť vodu z reproduktora

Na celý postup vám postačí pripojenie na internet a jedno video na YouTube. Nájdete ho pod týmto textom. Svoj telefón položte na stôl (displejom hore) a zvuk nastavte naplno.

Zvláštne bzučanie sa postará o vibrácie, ktoré odstránia vodu z reproduktoru. Vyskakujúce kvapky môžete vidieť aj voľným okom. Samotný postup je niekedy potrebné zopakovať aj 2-3x po sebe. Pokiaľ to nepomohlo, navštívte servis.

iPhone reproduktor voda

Tento trik nie je ničím novým. Používa ho aj Apple pri svojich hodinkách Apple Watch. Tie vystavujeme vode oveľa častejšie ako iPhone. Kompetentní teda vymysleli účinné riešenie. Ak sa chcete pozrieť, ako funguje v praxi, kliknite na tento odkaz. Nachádza sa tu zaujímavé spomalené video.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Ako vrátiť platbu za obsah App Store alebo iTunes?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.