Konferencia WWDC 2024 nám priniesla množstvo noviniek, ktorých sa dočkáme v celom jablkovom ekosystéme. Najviac pozornosti sa dočkala aktualizácia iOS 18 pre iPhone, ktorá ponúka používateľom viac kontroly nad iPhonom a používateľským rozhraním. Okrem prispôsobenia rozloženia a farby ikon aplikácií na domovskej ploche, si budete môcť skryť ich názvy.

Najdôležitejšie: Pokiaľ máte radi elegantný a čistý dizajn a nepotrebujete sa neustále pozerať na názvy jednotlivých aplikácií, pretože ich už dobre poznáte podľa ikoniek, máme pre vás fantastickú správu. iOS 18 vám totiž umožní jednoduchým spôsobom tieto názvy skryť. Stačí na to urobiť len niekoľko kliknutí.

Priamo na domovskej obrazovke vyvoláte možnosť upravovať apky (podržíte prst na ľubovoľnom mieste na niekoľko sekúnd, kým sa neroztrasú ikony) a potom v ľavom hornom rohu kliknete na možnosť Upraviť a vyberiete možnosť Prispôsobiť.

Následne sa vám v spodnej časti obrazovky zobrazí možnosť výberu medzi malými a veľkými ikonami. Akonáhle svoju domovskú plochu prepnete na veľké ikony, automaticky z nich zmiznú názvy a vy tak budete mať používateľské rozhranie opäť o čosi čistejšie.

Apple ikony iOS 18
Zdroj: SvetApple

Je to možno drobný detail, no pre niekoho môže byť veľmi užitočný. Funguje aj na operačnom systéme iPadOS 18. Rovnako si môžete všimnúť na snímkach obrazovky nižšie, ako vyzerá nastavovanie tmavého režimu aj pre aplikácie.

Zvoliť si môžete automatické prepínanie, čisto tmavý režim, čisto svetlý režim alebo prispôsobenie farieb ikoniek apiek podľa vašich požiadaviek. Táto funkcia však zatiaľ funguje len pre vstavané apky od Apple. Skrytie názvu vám ale bude fungovať na všetkých ikonách.

Apple ikony iOS 18
Zdroj: Apple

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  V Poľsku vznikne nové múzeum venované spoločnosti Apple
Môže ťa zaujímať
- Reklama -