Denne chytíme náš telefón do ruky desiatkykrát. Pravdepodobne nie je možné, aby sme si potom v každom jednom prípade umyli ruky. Pokiaľ si chcete vaše zariadenie vydezinfikovať tak, aby sa vám nepoškodil napríklad displej a antireflexná vrstva, pomôže vám tento článok. Čo však v prípade, že chcete robiť priebežnú údržbu? Na to tu máme následujúce video.

Video vám ukáže, ako vyčistiť Apple zariadenia bez toho, aby ste ich poškodili.

Ján Brezina je populárny youtuber zo susedného Česka, ktorý má celú problematiku pod palcom. Dnes nám priniesol video, v ktorom rozoberá spôsob, akým si môžeme vyčisť naše Apple zariadenie v týchto ťažkých časoch (ale aj mimo nich).

V prvom rade upozorňuje na to, aby ste svoj iPhone, hodinky Apple Watch, iPad alebo MacBook určite „nedezinfikovali“ saponátmi, alebo agresívnymi čistiacimi prostriedkami. Áno, v takomto prípade sa zbavíte baktérii, ale tak isto prídete aj o antireflexnú vrstvu, čo spôsobí nepríjemné vizuálne škody.

Brezina sa e zameral na produkty značky Whoosh!. Jedná sa o kanadského výrobcu, ktorý už dlhé roky produkuje čistiace prostriedky. Ich špecialitou je to, že majú oficiálnu certifikáciu od spoločnosti Apple.

Video vám ukáže, ako vyčistiť Apple zariadenia bez toho, aby ste ich poškodili.
Whoosh! – svetapple.sk

Pokiaľ ich budete používať, s vašim displejom by sa nemalo vôbec nič stať. Takisto sú tieto čističe absolútne netoxické, takže si ich môžete napríklad aj nastriekať do úst (radšej to ale nerobte). Výhoda je to skôr v prípade, že máte malé deti. Nehoda sa môže stať vždy, no tu nebude mať nepríjemný priebeh.

V tomto bode je nutné podotknúť, že produkty od spoločnosti Whoosh! používa aj Apple na čistenie zariadení v servisoch a tak isto v Apple Store. No a hoci sa odstránia nečistoty, nefungujú primárne ako antibakteriálne prostriedky.

Video vám ukáže, ako vyčistiť Apple zariadenia bez toho, aby ste ich poškodili.
Video vám ukáže, ako vyčistiť Apple zariadenia bez toho, aby ste ich poškodili.

Nejedná sa teda o dezinfekciu. Na druhej strane sa ale na produkte po dlhšom používaní vytvorí akýsi neviditeľný „film“, ktorý baktérie odpudzuje, takže sa napríklad na vašom iPhone vôbec neudržia.

Je to zaujímavé riešenie a určite vám odporúčame pozrieť si celé video, ktoré vám povie o čistení viac. Na záver dodáme, že koronavírus (COVID-19) sa môže na plastovom povrchu udržať aj dlhšie ako 3 dni. Zvážiť teda dezinfikovanie a priebežné čistenie (napríklad aj pomocou týchto produktov) nemusí byť vôbec zlý nápad. Kúpite ich aj na Slovensku.

Prečítajte si tiež  UV lampa zničí koronavírus na smartfóne za 3 minúty!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.