Inteligentné hodinky Apple Watch ponúkajú obrovské množstvo funkcii, ktoré sa dajú používať každý deň. Dnes sa pozrieme na štyri z nich, ktoré pomôžu vášmu telu a mysli trochu zrelaxovať. Urobiť si takéto cvičenie jedenkrát za deň, dáva zmysel.

4. Dýchanie

4 tipy, ako môžete relaxovať s vašimi Apple Watch.
4 tipy, ako môžete relaxovať s vašimi Apple Watch.

Začneme hneď aplikáciou dýchanie, ktorá je vstavaná v operačnom systéme watchOS už od nepamäti a vyvinulo ju samotné Apple. Áno, je to presne tá appka, ktorá vás neustále nabáda k tomu, aby ste si urobili dýchacie cvičenie. Pomocou rokmi overenej techniky potom dokáže znížiť stres a človek zrelaxuje. Budete sa cítiť oveľa lepšie.

Aplikácia Dýchanie používa haptickú odozvu na to, aby vám vedela signalizovať, kedy sa máte nadýchnuť, no a kedy zase vydýchnuť. Popri tejto činnosť sleduje napríklad aj vašu srdcovú aktivitu.

Appku nájdete na hodinkách pomocou modrej ikonky, kde sa niekoľko kruhov prekrýva a vytvárajú tak obrazec, ktorý pripomína kvet. Podľa nás, ste sa s ňou už ale stihli stretnúť, nakoľko táto funkci je dosť otravná a ponúka sa vám pomerne často, v podobe notifikácie.

3. Meditovanie

4 tipy, ako môžete relaxovať s vašimi Apple Watch.

Pokiaľ chcete ísť o krok ďalej a samotné Dýchanie už možno nie je pre vás, pre Apple Watch existuje niekoľko fantastických appiek, ktoré slúžia na meditáciu. Medzi najznámejšie a najpoužívanejšie patrí napríklad Headspace a Calm.

Stiahnuť si ich môžete úplne zadarmo, no nachádza sa tu obsah, ktorý sa vám odomkne až potom, ako si aktivujete mesačné predplatné. Jednou z perfektných funkcii je napríklad „Feeling Overwhelmed“, ktorá je vlastne takou prvou pomocou, trvajúcou sotva 3 minúty. Pokiaľ sa ocitnete v situácii, kedy sa potrebujete rýchlo upokojiť, je to fantastická vec

2. Joga a cvičenie

4 tipy, ako môžete relaxovať s vašimi Apple Watch.

Veľmi dobrý spôsob, akým môžete navodiť svojmu telu dobrú náladu sú aplikácie, ktoré vám pomôže s cvičením jogy. Jednou z nich je napríklad Daily Yoga. Aj v tomto prípade platí, že si ju môžete stiahnuť zadarmo, ale dá sa priplatiť za rozšírenia, ktoré sú dostupné na základe predplatného.

Okrem toho môžete na túto činnosť využívať aj aplikáciu Cvičenie, kde sa nachádza tiež možnosť jogy. Okrem nej si však s hodinkami môžete ísť napríklad zabehať, zajazdiť na bicykli a podobne… Všetky tieto činnosti vám pomôžu v tom, aby ste sa mohli „odstrihnúť“ od situácie, ktorá spôsobovala váš stres. Keď vytvoríte tok endorfínov, budete sa cítiť lepšie.

1. Hudba

Návod: Ako si do Apple Watch nahrať hudbu.
Návod: Ako si do Apple Watch nahrať hudbu.

Pokiaľ ste si z možností, ktoré boli uvedené vyššie nevybrali, nič sa nedeje. Nezabúdajte ale na silu hudby, ktorá vie veľmi často zlepšiť náladu. Pomocou hodiniek Apple Watch si môžete pustiť vašu obľúbenú skladbu, album alebo playlist. Vďaka hudbe môžete prísť okamžite na pozitívne myšlienky. To ako ju môžete na vašich hodinkách ovládať, nájdete tu.

Prečítajte si tiež  Martin Hájek rozobral Apple Watch!

Pokiaľ poznáte iné spôsoby, ako sa dokážete vysporiadať zo stresom a zrelaxovať svoje telo aj myseľ (a súvisí s Apple Watch), určite nám dajte vedieť v komentároch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.