Ešte predtým ako začneme

Než si pozriete zoznam produktov nižšie, dovolíme si vás upozorniť, že dizajn je veľmi subjektívna záležitosť a každý ho vnímame ináč. Nasledujúci zoznam je výberom tých najčastejšie kritizovaných zariadení a príslušenstva, ktoré má Apple v ponuke.

Je zaujímavé, že takmer vo všetkých prípadoch súvisia výrobky s nabíjaním alebo šetrením energie. Do komentára na konci článku napíšte, čo sa páči alebo nepáči vám. Budeme radi za každý postreh.

5. Magic Mouse 2

S dizajnom klasickej myšky od Applu nemá nikto problém. Práve naopak. Magic Mouse 2 je veľmi vydareným a elegantným produktom, ktorý sa vyníma na akomkoľvek stole. Príkladná je aj jeho funkčnosť a presnosť, čo sa žiaľ nedá povedať o nabíjaní.

Bezdrôtová myš ponúka už od roku 2015 samostatný akumulátor s napájacím lightning portom. Apple ho kvôli konštrukčným obmedzeniam umiestnilo na spodnú časť zariadenia, takže dopĺňanie energie vyzerá dosť komicky. Niektorým to prekáža, iní si to ani neuvedomujú. Na internete sa ale fanúšikovia z tohto „detailu“ často vysmievajú a považujú ho za prešľap.

4. Apple Pencil 1 a jej nabíjanie cez lightning

Zdá sa, že pri koncovke lightning ešte ostaneme. K dispozícii ju má aj prvá generácia Apple Pencil, kde slúži na konektivitu a nabíjanie. Po funkčnej stránke je to opäť veľmi dobre riešenie, no v praxi sa stretáva s opovrhujúcimi pohľadmi. iPad, z ktorého spodnej časti trčí dlhá ceruzka jednoducho nevyzerá dobre.

V tomto bode však našťastie existuje riešenie, a tým je Apple Pencil 2. generácie. Pokiaľ je kompatibilná s vašim iPadom, jednoducho si ju prichytíte na bočnú časť zariadenia magnetom a batéria sa doplní bezdrôtovo.

3. Smart Case pre AirPods Max

Apple predstavilo najdrahšie slúchadlá v ponuke, AirPods Max. Ich dizajn je veľmi vydarený, no netýka sa to špeciálneho puzdra Smart Case, ktoré sa nachádza v balení.

Akonáhle doň vložíte AirPods Max, zariadenie sa úplne vypne (ináč to nie je možné). V princípe by to bolo v poriadku, keby nový Smart Case nepripomínal podprsenku, puzdro na okuliare alebo masku na spanie. Diskutabilné je tak isto aj spracovanie, ktoré nechráni tie najnáchylnejšie časti na poškodenie (nachádza sa v ňom množstvo otvorov).

2. Obal Leather Sleeve

V Cupertine sa v súvislosti s príslušenstvom MagSafe snažili priniesť aj nové obaly a puzdra pre iPhone 12. Jedným z nich je takzvaný Leather Sleeve, dostupný pre všetky štyri verzie smartfónu. Tvary tohto príslušenstva nelahodia každému oku a ľudia ich často kritizujú. Azda najzvláštnejšia je zadná časť s nepekným výrezom pre fotoaparát.

Prečítajte si tiež  Pozri si Rose Gold MacBook 12"

Problematická je takisto aj funkčnosť a potenciál Leather Sleeve. V praxi dokáže len jednoduché úkony a konkurencia je oveľa ďalej. Tento koncept vám ukáže vylepšenie, po ktorom by puzdro dávalo zmysel aj napriek vysokej cenovke. Stačilo by iba upraviť softvér zariadenia.

1. Smart Battery Case

Na záver niečo, čo používajú mnohí z nás, no po vizuálnej stránke sa to obhajuje ťažko. Riešením na zlú výdrž batérie pri iPhone bolo puzdro Smart Battery Case s diskutabilnými tvarmi. Iste, zvyknete si, no na prvý pohľad pôsobí neforemne.

Keď ho Apple v minulosti predstavilo, často sa stretávalo s otázkami, či to myslí naozaj vážne. Aj napriek kontroverznému dizajnu je ale tento produkt po obchodnej stránke úspešný. Dôvodom je vynikajúca funkčnosť a jednoduchosť použitia.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.